Katlanabilir telefon Vivo X Fold+ resmen tanıtıldı

03.12.2022
5
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Katlanabilir telefon Vivo X Fold+ resmen tanıtıldı

BBK işletmelerinden olan ve Türkiye ’de yer alan adlardan Vivo, ürün gamına Vivo X Fold+ modelini de ekledi.

Türkiye ’de sattığı ürünlerinin hepsine buradan ulaşabileceğiniz Vivo, geçtiğimiz aylarda Türkiye ’de resmi olarak satmadığı ilk katlanabilir telefonu Vivo X Fold ile ses getirmişti. Gövde yapısı ile yatay katlanabilir telefonların karşısına çıkan aygıtın üstüne bugün sızıntıları yapılan Vivo X Fold+ dahil edildi. Samsung Galaxy Z Fold4 ile rekabet edecek telefon, üç değişik renge sahip ve özellikle kırmızı versiyonu dikkat çekiyor.

Teknik olarak baktığımız zaman telefon eforunu Snapdragon 8 Plus Gen 1 operasyoncudan alıyor ve 80W süratli şarj takviyeli 4.730 mAh batarya taşıyor. Bu batarya 50W kablosuz şarj dayanağıyla da süratli biçimde doldurulabiliyor. Karşılaştırmak ismine bir evvelki versiyonda 4.600 mAh batarya yer alıyordu.

Zeiss imzalı kamera sistemine sahip olan Vivo X Fold+, artta spesifik olarak OIS ’e sahip 50 megapiksel ana + OIS ’e sahip 8 megapiksel 5x periskop + 12 megapiksel portre + 48 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya getiriyor. Telefonun önünde ise 16 megapiksel selfie kamerası bulunuyor.

İçinde UTG ile korunan 8 inç 120 Hz OLED, dışında ise 6,53 inç 120 Hz OLED ekran yer alan katlanabilir telefon, bu iki ekrana da entegre ultrasonik parmak izi sensörü yerleştiriyor. En üstte 12 GB RAM ile alınabilen ve 256 / 512 GB depolama sunulan X Fold+, şimdilik yalnızca Çin pazarında yer alıyor ve başlangıç maliyeti takribî 1.400 dolar seviyesinde bulunuyor.

Tanıtılan telefonun Türkiye pazarında satılması şimdilik çok muhtemel görünmüyor.

Vivo X Fold+ katlanabilir telefon modeli yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.