Volkswagen, elektrikli araba satışlarında kısa müddette ehemmiyetli galibiyet tuttu

19.11.2022
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Volkswagen, elektrikli araba satışlarında kısa müddette ehemmiyetli galibiyet tuttu

Volkswagen, iki senelik yoğun periyodun ardından elektrikli araba teslimatlarında küresel bazda ehemmiyetli bir km taşını geride vazgeçti.

2033 ’deri itibaren Avrupa pazarında yalnızca elektrikli araba satmaya hazırlanan Volkswagen, özellikle 2020 senesinden günümüze uzanan süreçte ehemmiyetli adımlarını sıraladı. Grup içerisinde Skoda ve Cupra gibi öteki adların da desteklediği mutasyon sürecini kendi içerisinde “ID” markası altında sürdüren markada, çok kısa bir müddette ID.3 ’deri başlayıp ID.6 ’ya kadar uzanan kapsamlı bir yelpazesi oluşturuldu. Son olarak ID Buzz‘ın da aileye ilave edilmesiyle ikonik bir suratını geleceğe taşıyan işletme, iki senelik süreçte yarım milyon adetlik elektrikli araba teslimatını geride vazgeçti.

Volkswagen ID.4

Volkswagen yeni modeller için de hazırlanıyor

Ekim 2020 ’den günümüze kadar uzanan süreçte küresel bazda hakikatleştirilen ID ürün gamı teslimatı, önümüzdeki sürecin de habercisi kalitesinde. Henüz Türkiye dahil bir hayli pazarda bütün anlamıyla yeni nesil elektrikli arabalarını sunamayan Volkswagen, tedarik krizinden de ehemmiyetli oranda etkilenmişti. 2026 ’dan itibaren toplamda on adet yeni elektrikli vasıtayla kullanıcılara çözümler sunacak bir yaradılıştan da bahsetmek olası. Bu senenin ilk yarısında Avrupa ile beraber Çin pazarında da ciddi bir elektrik pazarı tutul markada ID.4 ’e olan alaka kayda değer. Elektrik çağında grubun bir öteki yükselen adı ise Skoda oldu. Yalnızca Enyaq iV ürün gamıyla 85.000 adedi aşan teslimatın hakikatleştirilmesi, grubun yeni yarıyılda da Avrupa ’da liderlik için iddialı olacağını ortaya koyuyor.

Alakalı video

Volkswagen ID. 4

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.