Hyundai Ioniq 6 için ilk misaller 24 saat içinde tükendi

19.11.2022
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Hyundai Ioniq 6 için ilk misaller 24 saat içinde tükendi

9 Kasım ’da Avrupa merkezli olarak çevrimiçi siparişe açılan Hyundai Ioniq 6 First Edition, yoğun bir alakayla karşılandı.

“5” sonrasında Hyundai ’nin ikinci yeni nesil elektriklisi olan Ioniq 6 da şöhret basamaklarını süratli çıkacak gibi görünüyor. Ioniq 5 ’teki tasarım yaklaşımını Ioniq 6 ’da apayrı bir noktaya taşıyan Hyundai, kısa zaman evvel ilk versiyon duyurduğu First Edition ’lar için sipariş alımlarını başlattı. Marka tarafından paylaşılan bilgiye göre, toplam imal adedi 2.500 ile hudutlandırılan Hyundai Ioniq 6 First Edition misallerinin tamamı 24 saat dolmadan tükendi. Avrupa merkezli olarak gösterilen bu alaka markayı da aşırısıyla mutlu etmiş gidişatta. Ioniq 6, Almanya ’da 66.400 euroluk maliyetle satışa sunulmuştu. İnternet üzerinden asıllaştırılan sipariş alımları sonrasında ilk teslimatlar Nisan 2023 ’e kadar başlayacak.

Hyundai Ioniq 6 First Edition teknik özellikleri

First Edition versiyonu maliyetinin dışında teknik ve tasarım ayrıntılarıyla da ailede değişik bir noktada konumlanıyor. Çift elektrik motorlu ve dört tekerlekten efor aktarımı kombinasyonuyla gelen modelde standart olarak 77,4 kWh kapasiteli pil kutuyu sunuluyor. Bu kombinasyonda 325 PS efor ve 605 Nm ’lik torka sahip olan arabanın 5,1 saniyede 0 ’dan 100 ’e ulaşabilecek olması dikkat topluyor. Çift elektrik motorlu First Edition ’da erim bedeli ise 520 kmye kadar veriliyor. 800V ’a kadar yardımın sunulduğu pil, 350 kW ’lık kaynak üzerinden yüzde 10 ’dan yüzde 80 seviyesine 18 dakikada getirilebilecek.

Ioniq 6 First Edition modellerini standart versiyonlardan ayıran ayrıntılar ise dış ve iç tasarımdaki değişlerle kendisini gösterecek. Mat siyah gövde rengi, 20 inçlik boyutla gelen yeniden siyah renk jant seti ve aynaları bu kutuda ön tasarıda görüyoruz. Kokpite ise retro koltuk tasarımı ve siyah konsol ayrıntıları da dış kısmı bitirici kalitede olacak.

Video

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.