watchOS 9 işletim sistemi indirmeye sunuldu

02.04.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
watchOS 9 işletim sistemi indirmeye sunuldu

WWDC22 faalliği kapsamında tanıtılan watchOS 9 işletim sistemi iOS 16 beraber dayanaklı saatler için çıkışını yaptı.

WWDC22 aktifliğinin ehemmiyetli bültenlerinden olan tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Apple Watch ’lara özel watchOS 9 işletim sistemi, artık alttaki uslu saatlere indirilerek kullanılabiliyor. Apple ’ın senelerdir iyi biçimde sürdürdüğü aktüelleme siyaseti kapsamında birçok Apple Watch uslu saat modeline fiyatsız olarak gelen yeni versiyon için işletme şu özet açıklamayı yapıyor: “Özelleştirilebilen daha fazla rakamda saat kadranı, gelişmiş İdman uygulaması, uyku safhaları, cinsinin ilk misali olan BAĞIŞLAMA Geçmişi özelliği ve tertemiz İlaçlar uygulaması ile tanışmaya hazır olun.”

watchOS 9 işletim sistemi için iOS 16 veya daha yeni bir iOS versiyonu yüklü iPhone 8 veya daha yeni bir iPhone modeli ve alttaki Apple Watch modellerinden bkocaman gerekiyor:

-Apple Watch Series 4-Apple Watch Series 5-Apple Watch SE-Apple Watch Series 6-Apple Watch Series 7

“Tüm dünyada kullanıcılar beğendikleriyle bağlantıda kalmalarına, gün içinde daha faal olmalarına ve sağlık vaziyetlerini daha iyi hakimiyet altında yakalamalarına destekçi olan Apple Watch ’a bayılıyor.” açıklamasını yapan Apple COO ’su Jeff Williams laflarına şöyle devam etti:

“Bu sonbaharda watchOS 9, Apple Watch tecrübesini tertemiz bir seviyeye taşıyacak. Kullanıcılar hem fitness, uyku ve kalp sıhhati ile alakalı bilimsel olarak doğrulanmış balakalar elde edebilecek hem de Apple Watch ’larını tamamen kendilerine özel hale getirmelerini sağlayan yeni yaratıcı imkânlara kavuşacak.”

Versiyon hakkında Apple ayrıca şunları da aktarıyor: “Apple Watch kullanıcıları şimdi daha fazla saat kadranı arasından istediğini seçebilecek. Yeni saat kadranları daha fazla balaka veren ve şahsileştirme için daha geniş imkânlar tanıyan karmaşıklıklarla geliyor.

Gelişmiş ölçümler, görünümler ve üst düzey sporculardan esin alan idman tecrübeleriyle aktüellenen İdman uygulaması, kullanıcıların idmanlarını bir sonraki seviyeye taşımalarına destekçi oluyor.

watchOS 9, Uyku uygulamasına getirdiği uyku safhaları ve FDA onaylı yeni BAĞIŞLAMA Geçmişi özelliğiyle kullanıcılara kendi gidişatları hakkında daha ayrıntılı balakalar sunuyor. Yeni İlaçlar uygulaması kullanıcıların ilaçlarını saklılıktan ödün vermeden, rahat bir biçimde tertip etmelerini, kavramalarını ve takip etmelerini basitleştiriyor.”

watchOS 9 dayanaklı modeller yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.