Yeni CEO çalışmaları beğenmedi; Volkswagen tasarım şefi değişiyor

21.01.2023
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Yeni CEO çalışmaları beğenmedi; Volkswagen tasarım şefi değişiyor

Firmalarda üst düzey adlarda sık sık farklılık görebiliyor. Misalin çok yakında Volkswagen tasarım şefi değişiyor.

Volkswagen işletmesinin yeni CEO ’su, ortaya atılan balakalara göre yukarıyada gördüğünüz Jozef Kaban‘ın çalışmalarından pek etkilenmedi. Bu sebeple de ehemmiyetli bir metamorfoz yolda bulunuyor. Almanya merkezli kaynakların aktardıkları kadarıyla işletmenin yeni tasarım şefi Andreas Mindt olacak. İçeriden gelen balakalara bakılırsa Mindt, spesifik olarak 1 Şubat tarihinde Bentley ’deki görevinden dağılarak Volkswagen ’in tasarım mevzusundaki en yetkili adı halini alacak. Paylaşılan duyumlara göre Kaban, özellikle ID.2 şehir otomobili üzerindeki çalışmalarıyla VW CEO ’su Thomas Schäfer ve idare heyetini etkilemeyi başaramadı. ID.2 ’nin Andreas Mindt tarafından yine planlanacağı aktarılıyor.

Volkswagen işletmesine 2020 senesinde BMW ’den geldiği aktarılan Jozef Kaban, tecrübeli bir ad olduğu için firmadan kovulmayacak. Kaynaklara göre Kaban ’a işletme içerisinde yeni bir görev verilecek. Bunun ne olduğu henüz bilinmiyor ancak daha spesifik bir tasarım pozisyonu gelebilir yorumu yapılıyor. Andreas Mindt ’in Bentley ’deki rolünü dolduracak ad olaraksa Tobias Sühlmann ’ın ismi geçiyor.

∗Yukarıyada gördüğünüz Andreas Mindt ’in VW içerisindeki yeni görevi çok kolay olmayacak. Zira harcayıcıların büyük bvefatı da özellikle tamamen elektrikli ID serisindeki vasıtaların tasarımını çok beğenmiyor. Bunun değiştirmek, yeni bir tasarım dili oluşturmak elbette kolay bir iş değil ve netlikle çok zaman alacak.

Volkswagen farklılığı yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.