Şubat ayında ön siparişe açılacak Togg C-SUV için en aktüel erim ve performans bilgileri açıklandı

21.01.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Şubat ayında ön siparişe açılacak Togg C-SUV için en aktüel erim ve performans bilgileri açıklandı

Şubat ayında ön siparişe açılacak tamamen elektrikli yerli otomobil Togg C-SUV için en aktüel erim ve performans bilgileri açıklandı.

Halen pazara değişik bir isim ile çıkarılması bilave edilen tamamen elektrikli yerli SUV modeli Togg C-SUV, şirket tarafından verilen resmi balakalara göre iki değişik versiyona sahip olacak. RWD başka bir deyişle arkadan itişli model tek elektrik motoru ile 160 kW / 218 beygir efor ve 350 Nm tork sunacak. Bu vasıta ile uygun koşullarda 0 ’dan 100 kilometre/s sürate 7,4 saniyede çıkılabilecek. AWD başka bir deyişle dört tekerden sürükleyişli model çift elektrik motoru ile 320 kW / 435 beygir efor ve 700 Nm tork sunacak. Bu vasıta ile uygun koşullarda 0 ’dan 100 kilometre/s sürate 4,8 saniyede çıkılabilecek. Altta yer alan RWD versiyon için açıklanan vasati erim 300 kilometre seviyesinde yer alıyor. Üstte yer alan AWD sürümüyle elde edilecek vasati erim ise 500 kilometre olacak. Vasıtalar yüzde 20 ’den yüzde 80 doluluğa, yüksek süratli şarj istasyonlarını kullanılırsa 30 dakikadan az sürede ulaştırılabilecek.

Togg C-SUV LOG Görsel

Togg C-SUV için işletmenin resmi paylaşımına göre üç değişik jant seçeneği sunulacak. Bunlar 17 inç, 18 inç ve 19 inç boyutlarda olacak. Vasıtanın heybetli yapısı sebebiyle burada en hoş seçenek 19 inç jant olacak gibi görünüyor. Şimdilik vasıtanın resmi satış maliyeti gibi bu jant opsiyonlarının maliyetleri de bilinmiyor. 

Standart olarak yedi değişik hava yastığı ile tasarlanan C-SUV ’un ehemmiyetli gövde parçaları yüksek dayanımlı çelik kullanılarak üretiliyor, bu sayede vasıta ile Euro NCAP ’deri beş yıldız alınması kastediliyor. Çok sayıda teknoloji ortağı ile hazırlanan vasıta, bu sayede uzaktan aktüelleme desteğine sahip olacak ve istenirse bir Wi-Fi Hotspot olarak da kullanılabilecek. Bunun için taşıtta yerleşik bir mobil bağlantı olacak. Bir dijital asistan taşıdığı da aktarılan C-SUV, şubat ayında ayrıntıları burada yer alan Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş verilebilecek.

Togg C-SUV bilgileri yanında bu da alakanızı çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.