YouTube, “Herkese Açık Kullanıcı Adları” için çıkışa başlıyor

11.05.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
YouTube, “Herkese Açık Kullanıcı Adları” için çıkışa başlıyor

YouTube, daha evvel ilk bültenini yaptığı “Herkese Sarih Kullanıcı İsimleri” için geniş çaplı olarak çıkışa başlıyor.

YouTube, “Herkese Sarih Kullanıcı İsimleri” özelinde kanal sahiplerine bilgilendirme e-posta ’ları yollamaya başladı. Türkiye ’de de gelen e-posta ’larda işletme şunları aktarıyor: “Sizinle, topluluk abonelerimizin birbirlerini bulup bağlantıya geçmelerini basitleştirecek YouTube herkese sarih kullanıcı isimlerinin, önümüzdeki haftalarda kullanılmaya başlanacağını bildirmek için bağlantıya geçiyoruz. Herkese sarih kullanıcı isminiz kanalınıza özeldir. Öbür kullanıcılar, yorumlar ve topluluk gönderileri gibi etkileşim vasıtalarında sizden bahsetmek için bu kullanıcı ismini kullanırlar.

Herkese sarih kullanıcı ismi seçme olanağını tüm kanallara önümüzdeki haftalarda kademeli olarak sunacağız. Herkese sarih kullanıcı isminizi seçebileceğinizde size yeni bir e-posta yollayacağız ve YouTube Studio ’dan bildirim alacaksınız.

Çoğu vaziyette, kanalınızın şahsileştirilmiş URL ’si varsa bunu, herkese sarih kullanıcı ismi olarak seçmeniz için ayırırız. Sizin için ayırdığımızdan değişik bir herkese sarih kullanıcı ismi isterseniz bunu değiştirebilirsiniz. Henüz şahsileştirilmiş URL ’niz yoksa kanalınız için herkese sarih kullanıcı ismi seçebilirsiniz.

14 Kasım 2022 ’ye kadar herkese sarih kullanıcı ismi seçmezseniz, YouTube sizin için otomatik olarak bir herkese sarih kullanıcı ismi atar. İsterseniz bu ismi daha sonra YouTube Studio ’dan değiştirebilirsiniz. Bu sırada, herkese sarih kullanıcı isimleri ve bu isimlerle neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla balaka edinebilirsiniz.”

Şirketi bundan evvel gündeme getiren ise ayrıntılarına burada yer verdiğimiz “Premium” maliyet zammı olmuştu.

YouTube ve Herkese Sarih Kullanıcı İsimleri adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.