Instagram platformdaki reklamların rakamını artırıyor

30.11.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Instagram platformdaki reklamların rakamını artırıyor

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından Instagram, yakında karşımıza daha evvel hiç olmadığı kadar reklam gösterecek.

Instagram, fiyatsız bir platform olduğu için temel olarak reklamlar üzerinden para kazanıyor. Bu sebeple şu an uygulamanın birçok konumunda reklamlar yer alıyor. Ancak bunlar şirkete yeterli gelmiyor, çatı işletme Meta ’nın genel kazanç kayıplarını kapatmak için Instagram ’a yeni reklamlar getirileceği aktarılıyor. Yeni yarıyılda aktarıldığı kadarıyla “Keşfet” kısmında da reklamlar gösterilecek. Bu reklamlar klasik sayfanın bir parçası haline getirilecek.

Buna ek olarak şahıs profillerine de reklamlar geleceği söyleniyor. Daha evvel reklamları profillerden uzak yakalayan şirket, bunu yakında değiştirecek ve profillerdeki paylaşımlarından bkocamanına basılıp dikey kaydırma yapıldığı zaman çok rakamda reklam karşımıza çıkacak. Şirket aynı zamanda Reels ’ler dahil birçok başka konumdaki reklamlar adımlarını da artıracak.

Kısa zaman evvel Instagram ’daki reklamları yasaklayan uygulamayı menettiren Meta, bu Instagram merkezli olarak yeni düşündüğü ve test etmeye başladığı reklam tasarıları ile şimdiden büyük tepki sürüklüyor. Çıkış sonrasında tepkilerin daha da çoğalması bilave ediliyor.

Bu arada Instagram için yeni özellikler de geliştirilmeye devam ediliyor. Bunların geçtiğimiz hafta en çok ses getireni, Meta tarafından da onaylanan “üryanlık gözetmesi” olmuştu. Dolaysız iletiler Direct Message / DM için hazırlanan ve etkin olarak test edilmeye başlanan altyapı, gelen iletilerdeki resimleri dolaysız olarak aygıt içerisinde tarıyor ve “büyük oranda “üryanlık algılarsa saklıyor. İşte bu sistem için geliştirme çalışmaları sürüyor.

Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla şirket bu özellik için uygulamaya daha evvel lafı edilen “açma kapatma” ayarını getirdi. Bu koruma sistemi daha evvel de söylendiği gibi yerleşik olarak kapalı olacak, yalnızca isteyenler tarafından açılacak. “Üryanlık Gözetmesi” ismi altında kullanıma alınacak özellik, yüksek olasılıkla büyük bir kesim tarafından etkin edilecek.

Bu arada işletmenin herkese sarih grup sohbet sistemi için de testleri sürüyor. Bu ortak paylaşımlara müteveccih sistemi herkese sunmak ismine son rötuşları yapan Instagram, bu grup sohbet yardımı da verecek.

Instagram reklam tasarıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.