Renault Türkiye fabrika çıkışlı 2. el otomobil dönemini başlatıyor

09.05.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Renault Türkiye fabrika çıkışlı 2. el otomobil dönemini başlatıyor

Renault Türkiye, yapılan resmî açıklama üzerinden fabrika çıkışlı 2. el otomobil yarıyılını başlatacaklarını duyurdu.

Türkiye ’de yüksek maliyetler sebebiyle sıfır bir otomobil sahibi olmak iyice güçleşti. Bu surattan işletmeler değişik seçenekler düşünüyor ve bunlardan birisi fabrika çıkışlı 2. el otomobil yarıyılı oluyor. Bu mevzuda konuşan Renault Group Türkiye CEO ’su Hakan Doğu, Hürriyet ’te yer alan habere göre “Harekâtlar Bursa ’daki Renault fabrikasında yapılacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar taşıtlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatacağız. Motor dahil her şey yenilenebilecek. 2 sene de garanti sunulacak. 10 sene boyunca vasıtayı devamlı yenileyip garantiler vererek milletin istinaden kullanacağı uygun maliyetli taşıtlar yapacağız. Türkiye ’de ikinci elin mukadderatını değiştireceğiz” açıklamasında bulundu.

İlk olarak ocak ayında Emre Özpeynirci tarafından gündeme getirilen süreç özelinde Renault Türkiye, Fransa ve İspanya ’da “Refactory adıyla hizmet veren fabrika çıkışlı ikinci el taşıt satışı modelini resmen Türkiye ’ye getiriyor. Renault Group CEO ’su Hakan Doğu, 2023 senesinde faaliyetlerin başlayacağını belirterek şunları aktardı: “Artık son evredeyiz. Teknolojik olarak yatırımlarımızın kararını verdik. Türkiye ’de ikinci elin mukadderatını değiştireceğiz. Yeni bir reyin kuracağız. Muhtemelen öbür üreticiler bizi taklit edecek. Zira, otomobile doğru erişme usulü bu olacak. 10 sene boyunca vasıtayı devamlı yenileyip garantiler vererek, milletin istinaden kullanacağı uygun maliyetli taşıtlar yapacağız”

Hakan Doğu yukarıyadakiler ek olarak süreç hakkında şunları da aktarıyor: “Yenileme merkezi Bursa ’daki Oyak Renault fabrikasının içerisinde olacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar taşıtlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatmayı tasarlıyoruz. Motor da dahil her şey yenilenebilecek. 2 sene de garanti sunulacak” laflarıyla paylaştı. Peki, bu vasıtaların alım ve satım operasyonları nasıl yapılacak? Bu noktada devreye Türkiye ’deki geniş Renault bayi ağı girecek. Mevzuyla alakalı balakalar veren Dr. Berk Modern, Refactory ’nin Türkiye için çok ehemmiyetli bir proje olduğunu belirterek, “İlk etapta yenilenmiş ikinci el taşıt alım ve satış harekâtlarını şubelerimiz kanalıyla yapmak istiyoruz”

Renault Türkiye imzalı fabrika çıkışlı 2. el otomobil yarıyılı yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.