YouTube, videoların başına geçilemeyen 5 ’li reklamlar koymaya başladı

21.02.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
YouTube, videoların başına geçilemeyen 5 ’li reklamlar koymaya başladı

Video alanının lideri konumunda yer alan YouTube, platformu parasal açıdan kuvvetlendirmek ismine reklam sayılarını artırıyor.

YouTube dünyası tamamen reklam kazançları ile dönüyor. Hem Google hem de içerik üreticiler, videolarda gösterilen reklamlar üzerinden para kazanıyor. Ancak artık reklamların dozu kaçmış gidişatta. Ortaya çıktığı kadarıyla şirket eylül ay itibarıyla videoların başına geçilemeyen 5 ’li reklamlar koymaya başladı. Şu an herkes tarafından görülemeyen ancak yavaş yavaş yayılan bu çoklu reklamlar Özellikle TV uygulamasında çıkıyor, genelde kısa zamanlara sahipler ancak 5 tane olunca çok ciddi bir bekleme süresi oluşturuyorlar. Bu vaziyet elbette kullanıcılar arasında büyük tepki sürüklüyor. Şu an çok kısa bir izleme için bile birçok reklamı bilave etmek ya da geçmek gerekiyor.

YouTube ’daki reklamlardan kurtulmak olası ancak bunun için ödeme yapmayı kabul ederek buradan “YouTube Premium” abonesi olmanız gerekiyor. Premium aboneliği için Türkiye ’de aylık maliyet 16,99 TL, avantajlı senelik maliyet ise 16,99 TL seviyesinde.

youtube just gave me 5 long unskipable ads pic.twitter.com/FgUUrzZvoB

— The Ricked One @LoganC01962550 September 8, 2022

Şirket bundan evvel başka bir test ile gündeme gelmişti. Platform kısa zaman evvel ortaya çıktığı kadarıyla bütün 18 aydır yeni bir özellik geliştiriyor. Bu özelliğin artta ise başka servisler için abonelik satmak yer alıyor. Platform için “channel store” ismi verilen bir bvefat hazırladığı aktarılan Google, bu bvefat üzerinden bireylerin değişik çevrimiçi içerik servislerine abone olabilmesine imkân tanıyacak.

Bu sayede misalin dolaysız olarak YouTube üzerinden HBO Max, Netflix ya da Disney+ gibi servislere abone olunabilecek. Bahsettiğimiz bu servisler içeriklerini spesifik olarak resmi YouTube kanalları üzerinden yapıyor. Bu altyapı sayesinde tanıtımını izlediği içeriği beğenen bir YouTube kullanıcısı, içeriğin tamamını izlemek ismine dolaysız olarak YouTube ’un içerisinde abone olabilecek.

YouTube detayları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.