Apple, Avrupa ’da “App Store” maliyetlerine zam yapacak

25.11.2022
16
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Apple, Avrupa ’da “App Store” maliyetlerine zam yapacak

Teknoloji devi Apple, uygulama marketi App Store için Avrupa merkezli olarak bir maliyet çoğalışına gideceğini duyurdu.

Yapılan resmî açıklamaya göre 5 Ekim sonrasında Avrupa merkezli App Store maliyetlerine zam yapılacak. Bunun ne kadar olacağı bilinmiyor ancak uygulama ve uygulama içi satın alım maliyetlerini artıracak zamdan, euro kullanan tüm pazarların etkileneceği aktarılıyor. Bu çoğalışa neden olaraksa euro para biriminin dolar karşısında değer kaybetmesi gösteriliyor. Bu arada işletme, “Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç ve Vietnam” merkezli olarak da zam yapılacağını aktarıyor. Şimdilik Türkiye özelinde bir çoğalış balakası verilmiyor.

Bu arada Apple, App Store ’dan daha fazla kazanç elde etmek ve geliştiricilerin uygulamalarını öne çıkarma mevzusunda değişik ihtimaller yaratmak ismine tasarılar da yapıyor. Bu tasarılar kapsamında da uygulama marketine yeni reklamların geleceği duyurulmuştu.

Şimdiye kadar reklamları arama esasında sunan Apple, sene sonunda başlaması bilave edilen yeni yarıyılda uygulama sayfalarının en altında başka uygulamaların reklamlarını yerleştirmeye başlayacak.

Firma aynı zamanda market açıldığı zaman karşımıza çıkan “Bugün” kısmına da uygulama reklamları almaya başlayacak. Reklamların altına “reklam” olduğunu sarih olarak belirtecek Apple, reklamların geliştiricilere büyük katkı sağladığını belirtiyor.

Apple ve App Store zamları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.