Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri için ikinci sezon uzun vakit bilave edilecek

20.11.2022
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri için ikinci sezon uzun vakit bilave edilecek

Amazon tarafından büyük bir bütçe ile hazırlanan Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri için ikinci sezon çekimleri başlıyor.

Alışveriş devi Amazon ’un Prime Video özelinde 500 milyon dolardan fazla devasa bir bütçe ve beş seneye yakın bir zaman tüketerek hazırladığı Yüzüklerin Efendisi dizisi, The Lord of the Rings: The Rings of Power ya da Türkçe karşılığıyla Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri, şu an ilk sezonuyla Amazon Prime ’da yayınlanıyor. Bir kesim tarafından çok beğenilen, bir kesim tarafından ise gerçekten mucizevi seviyede tenkit etilen dizi, uzun soluklu bir imal olacak ve ikinci sezon da kesin olarak gelecek.

Geçtiğimiz hafta dinlediğimiz kadarıyla dizinin ikinci sezon çekimleri 7 Ekim tarihinde başlayacak. Bugün ortaya çıkan resmi bir bilgiye göreyse ikinci sezon üzerinde “birkaç yıl” çalışılacak. Bu balaka dolaysız olarak dizinin showrunner ’larından birisi olan Patrick McKay ’den geliyor. Bu açıklama ikinci sezonun yüksek olasılıkla 2024 ’nam yaz ayına kalacağına işaret ediyor. Başka Bir Deyişle izleyicileri çok uzun bir vakit boyunca bilave ettirecek ikinci sezon, birden fazla ülkede çekilecek ve şu an çok tepki sürükleyen hikâye devam ettirilecek.

Dizi, kaçıranlar için J. R. R. Tolkien ’in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki vakalardan binlerce sene evvelini anlatıyor ve Orta Dünya tarihinin epopelere mevzu olan İkinci Çağ ’ındaki efsanevi kahramanları ilk defa ekrana getiriyor. Amazon ’un dizi için kendi tanıtımı ise şöyle:

“İzafi bir barış yarıyılından başlayarak, Orta Dünya ’ya geri dönen makûslukla yüzleşen bir dizi şahsiyeti izleyeceğiz. Dumanlı Dağlar ’ın en karanlık derinliklerinden Lindon ’un şatafatlı ormanlarına, isme kraliyeti Númenor ’dan, haritanın en uzak noktalarına kadar tüm bu diyarların ve şahsiyetlerin kendileri yok olduktan çağlar sonra bile andırılacak epopeler yaratmasına şahit olacağız.”

Dizide Robert Aramayo, Morfydd Clark, Maxim Baldry, Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Epilepsi Zwangobani gibi oyuncular yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Netflix ’in son yarıyıldaki en popüler filmi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.