Elon Musk ve Twitter arasındaki dava için yeni karar çıktı

13.06.2023
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk ve Twitter arasındaki dava için yeni karar çıktı

Twitter ’ı almak isteyen ancak daha sonra bıraktığı için dava edilen Elon Musk, dava evveli büyük bir geri adım atmış ve alımı yapacağını duyurmuştu.

Tesla ve SpaceX ’in CEO ’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter platformunu kâğıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak satım alım bütün olarak hakikatleşmedi. Alım kararından sonra sürpriz bir bülten yapan Musk, Twitter uyuşmasının geçici olarak askıya alındığını ve spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5 ’inden daha azını temsil edip etmediği mevzusunda doğrulama bilave ettiğini açıkladı. Bu doğrulama bütün olarak gelmediği için de alım iptal edildi.

Bu vaziyet Twitter tarafını hiç memnun etmedi ve Elon Musk dava edildi. İşte bu dava başlamadan evvel sürpriz bir geri adım atıldı ve Musk tarafı yine 44 milyar dolar üzerinden Twitter ’ı satın alacağını duyurdu. Sıradanda Musk ile Twitter arasındaki dava 17 Ekim tarihinde başlayacaktı. Ancak atılan son adım sonrasında dava ertelendi.

Sürecin baçındaki yargıç Kathaleen McCormick, iki tarafa ay sonuna kadar zaman verdi. Bu safhada artık ay sonuna kadar satışın resmi olarak asıllaştırılması isteniyor. Şayet alım meselesiz olarak hakikate dönüşürse, dava devam etmeyecek. Şayet satış süreci 28 Ekim tarihine kadar bitirilmezse, dava devam edecek ve bunun için kasım ayında yeni bir tarih belirlenecek.

Sürecin sıradanda daha fazla uzaması bilave edilmiyor ancak Elon Musk ’a netlikle güven olmuyor. Dünyanın en zengin insanı bir son dakika farklılığı yapabilir, çok muhtemel değil ancak alımı iptal ederek legal çabanın içerisinde dalabilir.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.