Arazi eğlenceleri için hazırlanan mini ATV: 4X4 Gladiator

10.06.2023
10
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Arazi eğlenceleri için hazırlanan mini ATV: 4X4 Gladiator

Aslında elektrikli scooter olarak da düşünülebilecek bir seçenek olan 4X4 Gladiator, hemen hemen her türlü şartta yol alabiliyor.

Hazırlanan tanıtım videosunu sayfasının üzerinde izleyebileceğiniz 4X4 Gladiator, başlıkta da belirttiğimiz gibi mini bir ATV olarak karşımızda. İlk evrede Indiegogo üzerinden bağış esasında satışa sunulan ürün, dört adet oldukça büyük lastik üzerine kuruluyor ve ister bir scooter gibi ayakta, istenirse de oturarak kullanılabiliyor. Geniş bir süspansiyon çalışma aralığı bulunan arazi vasıtayı, elbette yüksek efora sahip. Her tekere konumlandırılan dört elektrik motoru ile bayağıda 8 kW, maksimumda ise 16 kW efor getiren “4×4” model, 45 kilometre/s sürate rahatlıkla çıkabiliyor.

Bünyesinde 60V/2.4-kWh lityum demir fosfat batarya kutuyu yer alan 4X4 Gladiator, bununla kullanıma ve sürücü ağırlığına bağlı olarak bütün 100 kilometre kadar erim sağlıyor. Dört adet hidrolik disk fren ile durdurulan vasıta, söylendiği kadarıyla 105 kilogram ağırlığa sahip ve toplam 180 kilogram yük taşıyabiliyor.

Her türlü aydınlatma sistemi ile donatılan ve gidona konumlandırılan LCD ekranından erim ve sürat dahil birçok mevzuda balaka alınabilen ürün, USB portlarıyla telefonların şarj edilmesini de sağlıyor. Robo.Systems imzasını taşıyan modele erişmek ucuz değil ancak bazı rakiplere oranla fazla da pahalı sayılmaz. Arazi taşıtının Indiegogo maliyeti 4.200 dolar, pazar maliyeti ise 7.500 dolar seviyesinde yer alıyor.

mini ATV: 4X4 Gladiator

4X4 Gladiator yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.