macOS Ventura işletim sistemi indirmeye açıldı

07.05.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
macOS Ventura işletim sistemi indirmeye açıldı

WWDC22 aktifliği kapsamında tanıtılan macOS Ventura işletim sistemi için bilave edilen çıkış biraz evvel resmi olarak yapıldı.

Mac bilgisayar modellerine özel tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz özel macOS Ventura işletim sistemi, artık sayfanın altında yer alan dayanaklı tüm Mac ’lere fiyatsız olarak indirilebiliyor. Devasa yenilikler getirmeyen macOS Ventura işletim sistemi için Apple genel olarak şu açıklamayı yapıyor: “Dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sisteminin en yeni versiyonu olan macOS Ventura, Mac tecrübesini tertemiz bir seviyeye çıkarıyor. Stage Manager özelliği, Mac kullanıcılarına uygulamalar ve pencereler arasında kolayca geçiş yaparak önlerindeki işe odaklanmaları için tertemiz bir yol sunuyor. Kesintisizlik Kamerası, iPhone ’u Mac ’in web kamerası olarak kullanarak daha evvel muhtemel olmayan şeyleri başarıyor.

FaceTime ’a gelen Handoff özelliğiyle de kullanıcılar iPhone veya iPad ’lerinde başlattıkları bir FaceTime görüşmesini Mac ’lerine kolayca aktarabiliyor. Mail ’e ve İletiler ’a uygulamaları daha da iyileştiren muhteşem yeni özellikler ilave edilirken Mac ’te dünyanın en süratli tarayıcısı olan Safari, geçiş anahtarı özelliğiyle şifresiz bir geleceğe liderlik ediyor. Üstelik Apple yonganın gücünün ve popülerliğinin yanı gizeme Metal 3 ’teki yeni geliştirici vasıtaları, Mac ’te her zamankinden de iyi bir reyin tecrübeyi sunuyor.”

“macOS Ventura, Mac tecrübesini daha da iyileştiren güçlü özelliklere ve yeni inovasyonlara sahip. Stage Manager gibi yeni taşıtlarla uygulamalar ve pencereler arasında geçiş yapmak ve işinize odaklanmak hiç olmadığı kadar kolay ve süratli hale geliyor. Kesintisizlik Kamerası ise Mac ’e Desk View, Stüdyo Işığı ve daha birçok yeni video konferans özelliği getiriyor.” diyen Yazılım Mühendisliğinden Mesul Başkan Dayanakçısı Craig Federighi laflarını şöyle sürdürdü:

“İletiler ’daki pratik yeni özellikler, Mail ’deki gelişmiş arama teknolojileri ve Spotlight ’ın yenilenen tasarımıyla Ventura birçok yenilik sunarak alıcıların Mac ’lerini kullanım biçimlerini zenginleştiriyor.”

Yeni işletim sistemini alabilen Mac modelleri ise şunlar:

-iMac 2017 ve daha yeni modeller-Mac Pro 2019 ve daha yeni modeller-iMac Pro 2017-Mac mini 2018 ve daha yeni modeller-MacBook Air 2018 ve daha yeni modeller-MacBook 2017 ve daha yeni modeller-MacBook Pro 2017 ve daha yeni modeller

macOS Ventura işletim sistemi yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung imzalı garip projektör Freestyle

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.