Apple, Türkiye ’deki “iPad” fiyatlarına zam yaptı

15.02.2023
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Apple, Türkiye ’deki “iPad” fiyatlarına zam yaptı

Apple dün akşam toplamda üç yeni iPad tanıttı. İşte bu modeller ile beraber değişik tabletlerin maliyetlerinde de çoğalışa gidildi.

Apple dün ayrıntılarına burada yer verdiğimiz 10. nesil iPad ile ayrıntılarına burada yer verdiğimiz yeni iPad Pro modellerinin üzerindeki örtüyü kaldırdı. Şirket bu modellerden evvel Apple Store ’u kapattı ve yine açtığı zaman Türkiye ’de satılan tüm iPad ’lerin maliyetlerini yükseltti. Misalin iPad Mini daha evvel 11.199 TL ’den başlarken, artık 12.999 TL başlangıç maliyetine sahip. 10. nesil gelmesine karşın hali hazırda satışta olan 9. Nesil iPad ’e artık 7,199 TL değil 8.499 TL verilmesi gerekiyor. iPad Air modelinin maliyeti ise 12.799 TL ’den 14.999 TL ’ye çıkmış gidişatta. M1 ’li Pro ’lar daha öncekinden 16.999 TL ’den başlarken, M2 harekâtçılı yeni modeller ile beraber bu seviye de 20.499 TL‘ye kadar yükselmiş gidişatta.

Apple, iPhone ve Mac bilgisayarların maliyetlerinde ise bir farklılığa gitmedi. Bu arada bu farklılık yalnızca Türkiye ile hudutlu da değil. Paylaşılan habere göre genel olarak ABD dışında bir çoğalış reelleştirildi. Burada özellikle ailenin “mini” modeli için hatırı sayılır çoğalışlar yapıldı, özellikle Avrupa ’da ciddi farklar görüldü.

Tekrar üzerinden geçmek ismine yeni tanıtılan temel model için “En gelişmiş iPad ürün serimizin bir parçası olarak tamamen yine planlanan iPad ’i sunmaktan coşku dinliyoruz.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak, laflarına şöyle devam etti:

“Büyük 10.9 inç Liquid Ağ Tabaka ekran, güçlü A14 Bionic yonga, uzun kenarda konumlandırılmış ilk ön kamera, süratli kablosuz bağlantı, AKILB-C bağlantı noktası ve yeni Magic Keyboard Folio gibi mucizevi aksesuarlarla geçimlilik özellikleriyle yeni iPad daha da kıymetli, çok istikametli ve cümbüşlü.”

Yeni Pro ’lar için “Yeni nesil Pro, iPad ile yapabildiklerinizin hudutlarını zorlayarak daha fazla efor, çok istikametlilik ve taşınabilirlikle inanılmaz bir iPad tecrübeyi sunuyor.” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak, laflarını şöyle sürdürdü:

“M2 yongadan efor alan yeni Pro mucizevi bir performans sunuyor ve Apple Pencil ile tertemiz değmeden idrak etme tecrübeyi, ProRes video kayıt özelliği, süper süratli kablosuz bağlantı ve iPadOS 16 ’nın güçlü özellikleri dahil en gelişmiş teknolojileri kapsıyor. Onun gibi başka bir cihaz yok.”

Pro ’ların Türkiye başlangıç maliyeti 20.499 TL, banal modelin başlangıç maliyeti ise 11.299 TL seviyesinde yer alıyor. Ürünlerin Türkiye satış tarihleri hali hazırda belli olmuş değil.

iPad maliyet çoğalışı yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.