Redmi Note 12 serisinden yeni bilgiler ve görseller geldi

07.05.2023
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Redmi Note 12 serisinden yeni bilgiler ve görseller geldi

Kısa müddet evvel ilk balakaları verilen ve doğrulaması yapılan Redmi Note 12 ivedisi için sızıntılar ve paylaşımlar sürüyor.

Redmi Note 12 ivedisi 27 Ekim tarihinde tertip edilecek Çin merkezli bir aktiflikte tanıtılacak. Türkiye ’de de satılmasını bilave ettiğimiz telefonlar, kaçıranlar için dünyada bir ilke imza atan iki değişik özelliğe sahip olacak. Kaynaklara göre bunlardan birisi MediaTek imzalı Dimensity 1080 operasyoncu olacak ve Note 12 ivedisi bu harekâtçıya sahip ilk telefonlara ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda süratli şarj mevzusunda da bir ilke imza atılacak. Söylendiği kadarıyla seride 210W süratli şarj sunan bir model yer alıyor.

Seride görüldüğü kadarıyla bütün olarak Note 12, Note 12 Pro ve Note 12 Pro+ modelleri yer alıyor. Bu telefonları 67W, 120W ve 210W süratli şarj ile hazırladığı aktarılan Xiaomi, geçtiğimiz günlerde seriye daha sonra dahil edilecek bir modelde 200 megapiksel çözünürlükte bir kamera kullanabilir beklentisine sahipti. Bugün bu mevzu netlik kazandı. Ailenin 200 megapiksel ana kameraya sahip modeli Note 12 Pro+ olacak ve burada spesifik olarak Samsung imzalı HPX sensör kullanılacak.

Xiaomi ’nin dün yapılan resmi paylaşımına göre Note 12 Pro modelinde 50 megapiksellik bir Sony IMX766 sensör görev yapacak. Telefonlar için birçok değişik renk alternatifi ve bazı özel versiyonlar hazırlayan Xiaomi, aygıtlarda merkeze konumlandırılmış bir selfie kamerası kullanıyor ve bazı özel versiyonlar da satışa sunmaya hazırlanıyor.

Redmi Note 12 ivedisi için henüz Xiaomi Türkiye ’den bir paylaşım gelmiş değil. Telefonların Türkiye serüveni bazı farklar taşıması bilave edilen küresel versiyonlar sonrasında başlayacaktır. Küresel versiyonların gelmesi ise 2-3 ay kadar müddetbilir.

Redmi Note 12 serisinin detayları yanında bu da alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.