Dev oyuncu monitörü Samsung Odyssey Ark Türkiye ’de satışa çıktı

28.11.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Dev oyuncu monitörü Samsung Odyssey Ark Türkiye ’de satışa çıktı

Teknoloji devi Samsung, CES 2022 ’de tanıttığı devasa kavisli monitör Samsung Odyssey Ark için Türkiye çıkışını yaptı.

55 inç boyutundaki gövdesinde oldukça yüksek kavise sahip olduğundan çok ses getiren Samsung Odyssey Ark, yurt dışında bir müddettir satışta bulunuyor. Bu gerçekten afallatan ürün artık Türkiye ’de de elde edilebiliyor. Büyük bir satış kanalına ilave edilen monitörün satış maliyeti ise bütün 54.600 TL seviyesinde yer alıyor. Bu maliyet ile ürünün Türkiye ’de hitap ettiği kitle elbette çok ama çok kısıtlı hale geliyor. Hazırlanan resmi Türkiye sayfası burada yer alan iddialı oyuncu monitörü, yurt dışında bütün 3.500 dolar maliyete sahip.

Büyük boyutu ve yüksek kavis oranına 1000R karşın afallatıcı biçimde dikey olarak da kullanılabilen Odyssey Ark, 55 inç oturumunda 4K çözünürlük ve 165 Hz yenileme sürati sunuyor. İstendiği zaman kaynak görüntüsünü daha minik boyutlara da getiren monitör, tüm bağlantı sistemlerini işletmenin bazı televizyon modellerinde olduğu gibi ayrı bir kolide sunuyor. Yapısı gereği arda ulaşım güç olduğundan kablosuz bir hakimiyetçi ile gelen Samsung Odyssey Ark, yansımalara karşı mat bir oturum ile donatılmış.

Dikey kullanımda sunduğu uçuk kullanıcı tecrübeyi gerçekten herkesi çok afallatan ürün, Smart Monitor acelesi gibi uslu TV özelliklerine de sahip. Başka Bir Deyişle bu monitör rastgele bir bilgisayar olmadan da kullanılabiliyor, birçok servise yerleşik işletim sistemi üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. VRR dayanaklı dört adet HDMI 2.1 portuyla donatılan ürün, 1.500 nit parlaklık sunuyor ve Mini LED teknolojisini esasa alıyor.

Samsung Odyssey Ark yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung imzalı garip projektör Freestyle

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.