4K çözünürlük yakında bir YouTube Premium özelliği olabilir

18.03.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
4K çözünürlük yakında bir YouTube Premium özelliği olabilir

Video alanının lideri konumunda yer alan YouTube, kazanç elde etme mevzusunda tepki sürükleyen adımlar atmaya devam ediyor.

YouTube platformunda şu an hemen hemen kimse 4K çözünürlükte video izlemek için “Premium” abonesi olmak zorunda değil. Ancak bu yakında çok süratli biçimde değişebilir. Zira işletme son günlerde 4K çözünürlüğü Premium kutunun bir parçası haline getirme mevzusundaki testlerine ciddi biçimde sürat verdi. Yurt dışında yaşayan birçok kullanıcı, Premium abonesi olmadan 4K YouTube videosu izleyemez hale geldi. Şimdilik Türkiye ’de sınamayan En azından bizim makine ve hesaplarımızda bu altyapı, ileride herkes için faal edilebilir ve oldukça büyük tepki çekebilir. 2160P alternatifi için, platformda yüksek nitelikli 4K video izlemek için yakında aylık 16,99 TL vermek zorunda kalınabilir.

YouTube bundan evvel başka bir tepki sürükleyen detay ile gündeme gelmişti. Kaçıranlar için geçtiğimiz ay platformun videoların başına geçilemeyen 5 ’li reklamlar koymaya başladığı ortaya çıktı. Ancak işletme süreci 5 reklamla da sınırlamadı. Daha sonra birçok kullanıcı 6 ’lı, 8 ’li ve hatta 10 ’lu reklamlar görmeye başladı. Bu reklamların geçilemediği ancak vakitlerinin 6 saniye seviyesinde olduğu belirtiliyor.

Şu an herkes tarafından görülemeyen ancak yavaş yavaş yayılan bu çoklu reklamlar, kullanıcıların karşısına özellikle TV uygulamasında çıkıyor ve ciddi zaman kaybı yaratıyor. Bu gidişat elbette kullanıcılar arasında büyük tepki sürüklüyor. Şu an çok kısa bir izleme için bile birçok reklamı bilave etmek gerekiyor.

YouTube detayları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.