Çin ’in Tesla Cybertruck ’ı olarak görülen model: IAT T-Mad

06.01.2023
5
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Çin ’in Tesla Cybertruck ’ı olarak görülen model: IAT T-Mad

Çin ’in Tesla Cybertruck ’ı olarak görülen model IAT T-Mad, Guangzhou Auto Show kapsamında görücüye çıkarıldı.

IAT T-Mad, Çin ’in Tesla Cybertruck ’a cevabı olarak öne çıkarılan bir model olarak ses getirdi. Cybertruck ile hemen hemen aynı boyutta olan başka bir deyişle oldukça büyük bir alternatif olan taşıt, Cybertruck gibi köşeli değil yuvarlak hatlara sahip ancak yeniden de fütüristik bir çizgiye sahip. Özellikle yandan görüntüsü ilginç duran neredeyse 6 metrelik IAT T-Mad, tamamen elektrikli bir temel üzerine kuruluyor. Burada net bilgiler yok ancak vasıtanın yapıma alınan versiyonunda 1.000 kilometre erim sunulacağı aktarılıyor. Koltukları hareketli olduğundan içerisi sanki bir oturma odası gibi planlanan T-Mad, sürücüsünü merkeze alıyor.

İlgi çekici konseptin kapıları kolay için ve biniş için oldukça fazla açılıyor, modelde görebileceğiniz üzere bir B kolonu ise yer almıyor. İmal versiyonunda bu yaşam alanını gözetip gözetmeyeceği merak edilen IAT, taşıt için henüz net bir tarih ya da maliyet vermiyor.

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, şayet bir mesele olmazsa 2023 ’şan ilk yarısı içerisinde yapıma alınacak ve sonrasında yollara çıkarılacak. İşletmenin yaşanan imal meseleleri ve global tedarik meseleleri sebebiyle ciddi biçimde geriye ittiği Cybertruck, şimdiye kadar çok rakamda alım talebi almış durumda.

Tesla Cybertruck ve IAT T-Mad modelleri çok bu ilginizi çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.