Dynamic Island için çıkan özel oyun: “Hit the Island”

10.02.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Dynamic Island için çıkan özel oyun: “Hit the Island”

Yalnızca iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde yer alan Dynamic Island için özel bir reyin çıkmış vaziyette.

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde yer alan TrueDepth sensörlerine ve selfie kamerasına ev sahipliği yapan ekran deliği, biliyorsunuz değişmez bir boşluk olarak planlanmadı. Apple burada “Dynamic Island” sistemini karşımıza çıkardı. İnteraktif bir kullanıcı tecrübeyi sunan Dynamic Island, “Pong” oyunu için çok ideal bir yapı ortaya koyuyor ve bunu gerçekten çok süratli biçimde değerlendiren ilk uygulama geliştirici Kriss Smolka oldu. Daha evvel de gündemimize gelen Smolka, Hit the Island adlı bir iOS oyunu yayınladı.

Ücretsiz olarak buradan elde edilebilen iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max geçimli oyunda, “Pong” tecrübeyi Dynamic Island ’la birleştiriliyor ve cümbüşlü bir tecrübe elde edilebiliyor. Hit the Island oyununda bir skor sistemi de yer alıyor. Böylelikle bireyler azami puan üzerinden birbirleriyle yarışabiliyor.

Genel olarak çok dikkat toplayan Dynamic Island sistemi için Apple kendisi şunları aktarıyor:

“Özellik, ekipmanla yazılım arasındaki hududu belirsizleştiren tasarımı ve hakikat zamanlı uyarlamayla önemli uyarıları, bildirimleri ve etkinlikleri göstermesi sayesinde iPhone ’la etkileşime geçmenin yeni yollarını sunuyor. Dynamic Island özelliğinin kullanıma sunulmasıyla, TrueDepth kamera da ekranda daha az yer kaplayacak biçimde yine tasarlandı.

Özellik ekrandaki içeriği yasaklamadan faal vaziyette kalarak kullanıcıların yalnızca değip basılı yakalama hareketiyle teftişlere daha kolay ulaşmasını sağlıyor. Arka tasarıda yürütülen Harita, Müzik veya bir giderekici gibi etkinlikler görünür ve interaktif kalıyor. Canlı Aktifliklerle maç neticeleri ve vasıta paylaşımı gibi balakalar sağlayan iOS 16 ’daki üçüncü taraf uygulamaları da DynamicIsland özelliğinden yararlanabiliyor.”

Dynamic Island oyunu Hit the Island yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.