AMD, yeni ekran kartı modelleri için resmi tarihi verdi

10.02.2023
5
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
AMD, yeni ekran kartı modelleri için resmi tarihi verdi

Geçtiğimiz ay tanıtılan Zen4 temelli yeni AMD Ryzen harekâtçılar sonrasında gizeme merak edilen yeni ekran kartlarına geldi.

AMD tarafından yapılan alttaki paylaşım ile bildiğimiz üzere işletmenin yeni nesil ekran kartları 3 Kasım tarihinde lanse edilecek. Henüz haklarında pek fazla bilginin olmadığı RDNA 3 temelli ekran kartları, PC dünyasında merakla bekleniyor. Bu yeni ekran kartları yüksek olasılıkla en büyük rakip olan Nvidia tarafını ise çok fazla kaygı vermiyor. Zira AMD ’nin yeni nesil kartları yüzde 99 olasılıkla RTX 4080 ya da RTX 4090 karşısına rakip olmayacak. AMD bir kere daha orta ve orta üst seviyede dikkat toplamaya çalışacak.

Fiyat-efor-performans mevzusunda masaya koyacakları merak uyandıran RDNA 3 temelli yeni ekran kartları ile oyunlara dolaysız olarak tesir edecek bazı yazılımsal bültenler de gelebilir. Misalin AMD ’nin DLSS rakibi teknolojisi için yeni bir versiyon duyurulabilir ya da yazılım temelli teknolojide aktüellemeye gidilebilir.

Gamers, creators, and enthusiasts…

Join akıl Nov. 3 at 4 p.m. ET for “together we advance_gaming”, a livestream premiere to unveil the next generation of AMD graphics.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.