WhatsApp, arama sistemine faydalı bir özellik ekleyecek

29.03.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
WhatsApp, arama sistemine faydalı bir özellik ekleyecek

WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer dolaysız olarak sohbet içi arama odaklı özellik gündemde.

WhatsApp içerisinde bkocamanıyla yaptığınız görüşmeler içerisinde uzun zamandır aramaya yapabiliyorsunuz. Ancak bu arama sisteminde rastgele bir tarih tercihi yapılamıyor. Firma bunu değiştirmek ismine çok uzun zamandır çalışıyor fakat çıkış bir cinsli yapılmış değil. Ancak bu çok yakında değişebilir. Zira firma arama sürecinde tarih seçilebilmesi için iOS Beta ’sında bir defa daha aktüel testler yürütüyor. Bu özellik sayesinde arama tanımları tarih üzerinden filtrelenebilecek, böylelikle de şimdiye oranla çok daha süratli biçimde netice alınabilecek.

–WABetaInfo tarafından gösterildiği kadarıyla firma arama kısmına ok işareti ile gösterilen “tarih” sembolünü ilave edecek-

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktığı kadarıyla işletme, gruba dahil olacak şahısların idareyici onayı almasını gerekli kılacak bir altyapı üzerinde de çalışıyor. Bu özellik açıldığı zaman gruba katılmak isteyen herkes öncelikle “admin” onayından geçecek.

Grup katılım isteklerini toplu biçimde göstermek için idareyicilere özel bir sayfa ayarlayacak WhatsApp, bu sayede grup idaresini daha kolay hale getirecek, admin ’ler istemezlerse belirli şahısların gruba dahil olmasını engelleyebilecek.

WhatsApp için başka geliştirmeler de yapılıyor. Misalin platformda çok fazla kullanılmayan bir “vaziyet” altyapısı yer alıyor. İşte bu altyapı için yeni bir sistem geliştiren işletme, yakında vaziyet paylaşımlarının dolaysız olarak “sohbet” bvefatından görülebilmesine imkân tanıyacak. Başka Bir Deyişle yakında vaziyet ’lara bakmak için özel vaziyet menüsüne gidilmesine gerek kalmayacak. Paylaşılan vaziyet ’lar sohbet bvefatındaki şahıs resimleri üzerinden süratlice görülebilecek.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan mucizevi televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.