Elon Musk, Twitter için giriş sayfasını değiştirtti

01.02.2023
4
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Elon Musk, Twitter için giriş sayfasını değiştirtti

Elon Musk, Twitter platformunu satın aldıktan sonra ehemmiyetli sayılacak farklılıklar yapmaya başladı. İlk adımlardan birisi giriş ekranı oldu.

Tarayıcı üzerinde Twitter ’ı açtığınız zaman karşınıza daha evvel giriş ekranı geliyordu. Firma “Dünya ’da ne olup bittiğini görmek için hesabınızı oluşturun ya da giriş yapın” diyordu. Twitter, bununla platformun üye rakamını artırmaya çalışıyordu. Öteki rakiplerine oranla aylık etkin kullanıcı rakamı düşük olan işletme, bu yöntem ile fazla bir üye kazanmadı. Bunun sanıyoruz farkında olan işletmenin yeni sahibi Elon Musk, daha başa yeni gelmiş olmasına karşın Twitter.com üzerinde farklılığa gitti.

Artık hesap girişi olmadan Twitter ’ın ana sayfasını açarsanız, karşınıza “üye olun” bildirimi değil “keşfet” sayfası çıkıyor. Bu sayede Twitter ’daki popüler içerikler ve aktüel büyümeler hesaba lüzum olmadan görülebiliyor. Bu farklılık hakkında net bir neden açıklanmıyor ancak Musk platformu daha “sarih” hale getirmeye çalışıyor.

Musk ’ın platformda çok rakamda farklılık yapacağı ve bunları süratli biçimde asıllaştıracağı belirtiliyor. Bu mevzuda bir açıklama yapan işletme çalışanı, “klasikte böyle kararlar haftalar süren münakaşalar sonrasında alınıyordu” yorumunu yapıyor.

Togg, fabrikadaki yapım sürecini gösteren video paylaştı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.