WhatsApp, gruplardan suskun parçalama altyapısını duyurdu

30.11.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
WhatsApp, gruplardan suskun parçalama altyapısını duyurdu

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda beta testlerini yaptığı gruplar ile ilgili bir özelliği kullanıma sunmaya başladı.

WhatsApp artık şahısların gruplardan suskun biçimde bölmesine imkân tanıyor. Yakında herkes için etkin edilecek yeni yarıyılda bir gruptan ufaladığınız zaman bundan yalnızca grup idareyicisinin haberi olacak. Yeni altyapıda gruptan ufaladığınız grup sohbet penceresi içerisinde herkese bildirilmeyecek, gruptaki öbür bireyler ufaladığınız göremeyecek. Uzun zamandır beklenen bu verimli saklılık özelliği, birçok şahsın aşırısıyla güzeline gidecek.

WhatsApp bundan evvel de saklılık odaklı bir haberle gündeme gelmişti. Anımsamak ismine işletme 9 Ağustos tarihinde “Daha Fazla Saklılık, Daha Fazla Koruma ve Daha Fazla Hakimiyet Sağlayan Yeni Özellikler” adlı bir yazı yayınlamış ve birçok yeniliği karşımıza getirmişti. Burada en çok ekran görüntüsü odaklı bir yenilik dikkat toplamış ve burada bütün olarak şunlar aktarılmıştı.

“Bir Defa Görüntülenen İletiler için Ekran Görüntüsü Alınmasını Yasaklama: Bir Defa Görüntüle özelliği, kalıcı bir dijital kayda lüzum dinlemeyen resimleri veya medyayı paylaşmak için son derecede popüler bir yöntem. Şimdi, daha fazla koruma sunmak için Bir Defa Görüntülenen iletilerde ekran görüntüsü alınmasını yasaklama özelliğini faalleştiriyoruz. Bu özelliği şu anda test ediyoruz ve yakında kullanıcılara sunacağımız için çok coşkuluyuz.”

İşte bu uzun müddettir test edilen özellik, yakında herkes için çıkışını yapıyor. Zira işletmenin uygulamanın en son Android ve iOS beta ’larına beklenen altyapıyı dahil ettiği bulundu. Bu sayede bir defa görüntüle özelliği üzerinden sevk edilen medyaların ekran görüntüsü olağan olarak alınamayacak, aynı zamanda video formatındaki ekran görüntü kaydına da izin verilmeyecek.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan olağanüstü televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.