Bir şahıs kendisine katlanabilir iPhone yaptı [Video]

02.01.2023
9
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Bir şahıs kendisine katlanabilir iPhone yaptı [Video]

Apple, katlanabilir ekranlı aygıtlar üzerinde çalışıyor. Ancak bunun bilave etmek istemeyen bir şahıs, kendisine katlanabilir iPhone yaptı.

Display Supply Chain Consultants DSCC analisti Ross Young, geçtiğimiz aylarda ilk katlanabilir iPhone modelinin 2025 senesinden evvel karşımıza çıkmayacağını aktarmıştı. Bu balaka yüksek olasılıkla doğru başka bir deyişle katlanabilir ekranlı bir iPhone modeli hemen hayatımıza girmeyecek. Peki katlanabilir ekranlı bir iPhone modeli nasıl olurdu? Bu mevzuda Çin merkezli bir çalışmaya imza atıldı ve iPhone 13 Pro üzerinden yukarıyadaki videoda izleyebileceğiniz Galaxy Z Flip benzeri bir katlanabilir ekran ile gövdeye sahip iPhone hazırlandı.

Gövdesi çok iyi vaziyette olmayan ancak işlevsel olduğu görülen telefon, söylendiği kadarıyla bir senelik çalışma sonrasında hayat bulmuş. Bu çalışma için elastik OLED ekranın sırçadan dağılması gerekmiş ve gövdede değişik parçalar üzerinden ciddi modifiyeler gerçekleştirilmiş.

Apple ’ın katlanabilir tarafa evvel bir iPad ile girmesi bilave ediliyor. Ross Young geçtiğimiz aylarda Apple ’ın 20 inç katlanabilir ekrana sahip bir MacBook tasarıyı olduğunu söylemişti. Daha sonra konuşan Apple tarafına müteveccih sağlam kaynaklardan Mark Gurman da böyle bir çalışma hakkında duyumlar aldığını aktarmıştı. Gurman, işletme 2025 ya da 2026 sonrasında satışa sunmak ismine bir katlanabilir ekranlı MacBook / iPad hibriti üzerinde çalışıyor demişti.

Sürece daha sonra CCS Insight tahlilcisi Ben Wood da dahil oldu. Wood, CNBC merkezli olarak verdiği mülakat kapsamında Apple ’ın 2024 senesinde karşımıza bir katlanabilir iPad ile çıkacağını iddia etti. Wood ’a göre katlanabilir iPhone ’dan evvel “katlanabilir ekran adımı” ilk olarak bir iPad üzerinde atılacak. Wood, mevcut koşullar altında “Apple ’ın katlanabilir ekranlı bir iPhone yapması anlamlı değil” yorumunu getiriyor. Katlanabilir iPhone ’un 2025 sonrasında pazara çıkabileceği ve en az 2.500 dolara sahip olabileceği de iddia ediliyor.

Katlanabilir iPhone yanında bu da dikkat çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.