Togg x Turkish Cargo reklam filmi yayınlandı [Video]

12.03.2023
14
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Togg x Turkish Cargo reklam filmi yayınlandı [Video]

Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modeli için bu sefer bir reklam filmi ses getirdi. Burada Turkish Cargo odak noktaya alındı.

Togg tarafından bu yukarıyada izleyebileceğiniz Turkish Cargo odaklı kısa reklam filmi için şu açıklama yapıldı: “Karda, kışta, balçıkta, gerekirse dünyanın öbür ucunda sözümüzün arkasındayız. Togg Uslu Makinemizi Güney Kutbu ’na en yakın noktaya, kış testlerinin devamı için Arjantin ’in Ushuaia kentindeki akredite test merkezine Turkish Cargo ile taşıdık!”

Kısa süre evvel sınama yapımı başlayan Togg SUV, CEO Mehmet Gürcan Karakaş tarafından yapılan buradaki en son açıklamalara göre iki versiyona sahip olacak. Karakaş bu mevzuda “300 ve 500 km olmak üzere iki değişik erim seçeneğiyle satılacak olan Togg SUV, 200 ve 400 beygir efor sunacak, 200 BG ’lik versiyon 7,6 saniyede, 400 BG ’lik versiyon ise 4,8 saniyede 0 ’dan 100 kilometre/s sürate erişecek, bataryası yüzde 80 doluluğa süratli şarj ile 25 dakikada ulaşabilecek.

Türkiye ’nin şarj alt yapısını kuvvetlendirmek üzere de bir firma kurmuş, bu emelle bin adet süratli şarj istasyonu kurmak üzere çalışmalarına başlamıştır” dedi. Mehmet Gürcan Karakaş ayrıca ilk modelin 2023 senesinin ilk çeyreğinde evvel Türkiye ’de, bu tarihten takribî 18 ay sonra ise Avrupa ’da yollara çıkacağını belirtti. 

Bu arada Hürriyet ’te yer alan habere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk Togg imzalı yerli otomobil modeli için yurttaşların vasıtayı beğeni oranının yüzde 95 ’lere eriştiğini ve Gemlik ’te inşaatı devam eden fabrikanın 29 Ekim ’de açılacağını belirtti.

İlk vasıtaların byeminden inip sertifikasyon sürecinin de tamamlanması ile 2023 Mart ayında Togg satışlarının başlayacağını belirten Mustafa Varank, C sınıfı SUV sınıfı vasıtanın aynı sınıftaki içten yanmalı taşıtlarla rekabet edeceğini ve aynı maliyetten piyasaya çıkacağını dile getirdi. 

Togg imzalı yerli otomobil projesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.