Elon Musk, “Vine” mevzusunda çok ciddi: “Kodlara bakılacak”

29.01.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, “Vine” mevzusunda çok ciddi: “Kodlara bakılacak”

Sosyal medya dünyasının can veren servislerinden Vine, Elon Musk ’ın Twitter ’i satın alması sonrasında yeniden gündemde.

Vine, kaçıranlar için 2012 senesinde heyetti, 2012 seneyi bitmeden Twitter tarafından 30 milyon dolara satın alındı ve 2016 senesinde Twitter tarafından kapatıldı. 2015 senesinde 200 milyondan fazla etkin kullanıcısı olan servis, kısa video paylaşımlarına imkânı sunuyordu ve bir anda gerçekten oldukça popüler hale gelmişti. O zamanki neslin büyük alaka gösterdiği mecra, kendi “fenomenlerini” bile oluşturmuştu.

Vine dün yine gündeme geldi zira Twitter ’ı satın alan Elon Musk alttaki Tweet ’i attı ve takipçilerine şu suali sordu: “Vine servisini geri getirelim mi?” Bu sürpriz olan suale şimdiye kadar bütün 5 milyona yakın yanıt geldi ve rey kullananların büyük bvefatı “evet” demeyi seçim etti. 

Peki Vine gerçekten geriye getirilecek mi? Bunun cevabı şimdilik evet gibi görünüyor. Zira Twitter mühendislerine 6 seneden daha daha önceki Vine kaynak kodlarına bakmaları söylendi. Aktarıldığı kadarıyla yazılım mühendisleri daha önceki kodlardan takviye alarak platformu 2022 bitmeden yine işler hale getirmeye çalışacak.

Vine ’ın yine işler hale gelmesi söylendiği kadarıyla daha önceki kodlar ve teknolojiler sebebiyle kolay olmayacak ve sene sonu gayeyi şimdilik çok reelci görünmüyor. Ancak yeniden de Musk ’ın bunu istediği ve işte çıkarma fobisi altında çalışmaya çalışan yazılım takımlarını zorladığı aktarılıyor.

Bring back Vine?

— Elon Musk @elonmusk October 31, 2022

Dün bu yukarıyadaki sual üstüne dikkat toplayan bir yorum da yapılmıştı. YouTube ’un son yarıyıldaki en büyük adlarından MrBeast, Elon Musk ’a “Bunu yapsaydınız ve TikTok ile gerçekten yarışsaydınız çok gülünç olurdu” dedi. Elon Musk ’ın MrBeats ’e cevabı ise şu oldu: “TikTok ’tan daha iyi olması için ne yapabiliriz?” Evet, yakında Vine yaşamımıza yine girebilir ve TikTok ’a rakip olmaya çalışabilir.

Elon Musk, Twitter ve Vine ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.