Ford, yeni elektrikli SUV modelinden ilk ayrıntıları paylaştı

17.12.2022
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ford, yeni elektrikli SUV modelinden ilk ayrıntıları paylaştı

Almanya ’da tertip edilen faallikte ilk iletileri verilen Ford imzalı yeni elektrikli crossover, arazi vurgularıyla öne çıkacak.

2023 ile beraber elektrik tarafında ciddi bir atılım yapmaya hazırlanan Ford, bu kapsamda ürün gamına tamamen yeni suratlar ilave ederek mutasyona girecek. Focus ve Fiesta ’nın ürün gamından çıkarılmasının ardından Crossover ve SUV tarafına daha fazla yönelme meylinde olan Amerikalı üreticinin, 2024 haysiyetiyle ticari modellerle beraber dokuz yeni elektriklisini karşımızda göreceğiz. Kısa zaman evvel özel bir aktiflik kapsamında niyetleri tekrarlayan marka, tamamen yeni kişiliğe sahip olan crossover modelinden ilk kere ipuçları paylaştı. Avrupa ’da elektrik mutasyonundan mesul olan Martin Sander ’ın tek karelik pozla paylaştığı model, serüvenci çizgilere sahip olacağının iletilerini veriyor.

Ford, yeni crossover modelinde serüvenci çizgilere yer veriyor

Üretimi Köln ’de asıllaştırılacak modelin tanıtımıyla alakalı sabırsızlandıklarını ifade eden Sander, teknik ayrıntılara ise şimdilik çok fazla girmiş değil. Ford ’un geçtiğimiz mart ayında duyurduğu elektrik tasarılamasında “Medium size crossover” olarak işaret ettiği modelin minik ayrıntılarında gövde üzerindenki arazi vurguları dikkat topluyor. Jantlarının da bereketlilik odağında özel olarak planlandığını gördüğümüz modelin gündüz farları ise “L” formunda olacak. Jeep Avenger ’a rakip olmasını beklediğimiz modelin teknik ayrıntıları için ise azıcık daha beklememiz gerekecek. Bu vasıtanın yanı gizeme Otosan tarafından üretilecek Puma EV de aileye dahil olacak. Bu da Opel Mokka Electric ve Peugeot e-2008 gibi modellere seçenek kaliteyi taşıyacak. Ford cephesi imalde beklediği niyetleri yakalar ise, 2026 seneyi haysiyetiyle 600.000 adetlik elektrikli vasıta satışı bekliyor.

Ford, yeni yarıyıldaki tasarılamasını Model E ve Blue çatısı altında yürütüyor. Elektrikli taşıtların gelişim süreci için “Model E” ismi verilen departman faaliyet yürütürken, bu yeni yaradılış taşıtların altyapı personellerinin yanında bağlanılabilirlik gibi teknolojik taraftaki yeni çözümleri üzerine de yoğunlaşıyor. “Ford Blue” çatısı altında faaliyet gösterecek takım ise hibrit ve öbür tüm içten yanmalı motora sahip vasıtalar odağındaki geliştirmeleri kendi çerçevesinde yürütüyor.

Alakalı video

Mustang Mach E

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.