Togg SUV için gerçek yol testlerinden video paylaşıldı

07.06.2023
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Togg SUV için gerçek yol testlerinden video paylaşıldı

Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modeli için bugün bir video paylaşımı yapıldı. Bu videoda SUV taşıt hakikat yollarda gösterildi.

Togg tarafından paylaşılan bu yukarıyada izleyebileceğiniz yeni videoya şu açıklama düşüldü: “Tüm güvenlik tedbirlerimizi alarak hakikat yol şartlarında yaptığımız kullanıcı tecrübeyi testlerimiz tasarılarımız doğrultusunda devam ediyor.”  Uzun zamandır birçok yurttaş tarafından da hakikat yol koşullarında test edilirken görüntülenen taşıt, yavaş yavaş çıkışa yanaşıyor ve şimdi yapılan testler gelecek için büyük ehemmiyet talep ediyor. Vasıtanın klasik Türkiye koşulları ve yolları yanında çok soğuk bölgelerde test edildiğini de belirtmek gerekiyor.

Togg bundan evvel resmi bir açıklama ile gündeme gelmişti. İşletme tarafından Twitter ’dan şu açıklamalar geçilmişt: “Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını reelleştireceğimiz 29 Ekim 2022 ve uslu aygıtımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yanaştıkça Togg ’a olan alaka da çoğalıyor. Bu alaka ve merakı iftiharla takip ediyor, markamızla alakalı ticari sır olmaktan çıkan her büyümeyi kumpaslı olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor, kamuoyunu büyümelerden haberdar ediyoruz.

Özellikle son haftalarda tamamı varsayıma ya da varsayıma dayanan beyanlar, firma temsilcilerimizin ifadelerinin saptırılarak yorumlanması ve hayal mahsulü iddialar maalesef dikkat çekici biçimde çoğalmıştır.

Markamız tarafından açıklanmış gibi gösterilerek;

-Maliyet listesi,
-Ön sipariş-satış kampanyası,
-Kendisini Togg iş ortağı olarak tanıtan üçüncü birey ve müesseselerin kamuoyunu yanıltmaya müteveccih beyanatlarının, yayın ve bültenlerinin çoğaldığını gözlemliyoruz.

Maksatlarımıza adım adım yanaştığımız bir yarıyılda bu cins spekülatif haberlere itibar edilmemesini ehemmiyetle rica ederiz. Togg ’un resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanmamış haberler, hangi mecrada yer alırsa alsın reelliği firmamız tarafından teyit edilmemiş balakalardır. Kurumsal sorumluluk ve prensiplerimiz gereği, kamuoyunun balakasine sunarız. Saygılarımızla.”

Geçtiğimiz aylarda sınama yapımı başlayan Togg SUV, CEO Mehmet Gürcan Karakaş tarafından yapılan buradaki en son açıklamalara göre iki versiyona sahip olacak. Karakaş bu mevzuda “300 ve 500 km olmak üzere iki değişik erim seçeneğiyle satılacak olan Togg SUV, 200 ve 400 beygir efor sunacak, 200 BG ’lik versiyon 7,6 saniyede, 400 BG ’lik versiyon ise 4,8 saniyede 0 ’dan 100 kilometre/s sürate erişecek, bataryası yüzde 80 doluluğa süratli şarj ile 25 dakikada ulaşabilecek.

Türkiye ’nin şarj alt yapısını kuvvetlendirmek üzere de bir firma kurmuş, bu emelle bin adet süratli şarj istasyonu kurmak üzere çalışmalarına başlamıştır” dedi. Mehmet Gürcan Karakaş ayrıca ilk modelin 2023 senesinin ilk çeyreğinde evvel Türkiye ’de, bu tarihten takribî 18 ay sonra ise Avrupa ’da yollara çıkacağını belirtti. 

Togg imzalı yerli otomobil projesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.