GoPro Hero 11 Black ve Hero 11 Black Mini tanıtıldı

08.04.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
GoPro Hero 11 Black ve Hero 11 Black Mini tanıtıldı

GoPro Hero 11 Black ve Hero 11 Black Mini aksiyon kameraları resmi olarak lanse edildi. Şirket pazarda kalmaya kararlı.

Aksiyon kamerası pazarı artık daha önceki parlak günlerinin çok uzağında yer alıyor. Ancak yeniden de alanı başlatan ana ad olan GoPro yeni çözümler hazırlamaya devam ediyor. İşletmenin 2022 için hazırladığı en yeni modelleri ise ayrıntılarına altta verdiğimiz DJI Osmo Action 3 sonrasında tanıtılan GoPro Hero 11 Black ve Hero 11 Black Mini oldu. İki model özelinde de oturan tasarım yapısını bozmak istemeyen GoPro, karşımıza oldukça tanıdık bir form etkeni çıkardı.

Birbirlerinden esasta boyut farkı ve Mini ’de ekran olmaması ile ufalayan aksiyon kameraları, ortak olarak 27 megapiksellik yeni bir CMOS sensör üzerine kuruluyor. Bu sensör ile aksiyon kameraları 5.3K çözünürlükte 60fps, 4K çözünürlükte ise 120 fps video çekebiliyor. Kameralar ile elbette 27 megapiksellik resimler de çekilebiliyor. Tüm bu kayıt süreçleri için gereken eforu yeni GP2 operasyoncu modeli sağlıyor.

Bu yeni sensör ile görüntü niteliği aratan ancak devasa bir fark yaratmayan Hero11 Black aksiyon kamerası acelesi, “HyperSmooth 5.0″ teknolojisi özelinde yazılımsal olarak çok iyi görüntü sabitleme yapabiliyor. Birçok değişik yaratıcı çekim modu getiren mahsuller, istenirse 5.3K ’da 8:7 en-brey oranında video da çekebiliyor. Bu modda daha geniş bir görüş açısı elde edilebiliyor.

İleride Türkiye ’de de satılacak GoPro Hero 11 Black ve Hero 11 Black Mini, yurt dışında sırasıyla 500 dolar ve 400 dolar maliyet yaftalarına sahipler. Modellerin Türkiye maliyetleri bilinmiyor ancak aktüel kur üzerinden sayıların çok yüksek olacağı oldukça açık.

GoPro Hero 11 Black ve Hero 11 Black Mini aksiyon kameraları yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.