Tansiyon ölçebilen Huawei Watch D yakında Türkiye ’de de satışa sunulacak

08.04.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tansiyon ölçebilen Huawei Watch D yakında Türkiye ’de de satışa sunulacak

Tansiyon ölçme becerisine sahip Huawei Watch D uslu saat modeli için sonunda bilave edilen Türkiye serüveni başlıyor.

Huawei Watch D, Huawei ’den Kaan Arlı ’nın açıklamasına göre çok kısa bir zaman içerisinde Türkiye ’de satışa sunulacak. Türkiye maliyeti henüz bilinmeyen uslu saat, oldukça iddialı ve spesifik bir özellik üzerine kuruluyor. Üzerinden geçmek ismine yapısı gereği biraz kalın olan ve yukarıyada gördüğünüz gibi beğenilen yuvarlak gövde yapısını benimsemeyen uslu saat, temel olarak teknik altyapısı ile öne çıkıyor ve kan basıncını belirleme mevzusunda oldukça alıngan seviyede yer alıyor.

Sınıf 2 sağlık makineyi sertifikasına sahip olduğu Çin ’den alınmış aktarılan ürün, kan basıncı başka bir deyişle tansiyon ölçüm sürecinde yalnızca gövdesini değil, beraberinde gelen özel kayışını da etkin olarak kullanıyor.

Modelin kayışı içerisinde “hava yastığı” olarak geçen çıkarılabilir bir bvefat yer alıyor. Bu hava yastığı, reel tansiyon aletleri gibi bileğin bunalarak doğru neticeler alınmasına imkân tanıyor. Kan basıncını olabilecek en iyi biçimde almak ismine kayış üstünden bilek kalınlık ölçümü sunan ve buna göre değişik boyutlarda hava yastıkları kullanılmasını öneren ürün, yan tarafında iki değişik fiziksel buton taşıyor.

32 MB RAM ’e 4 GB dahili depolamaya sahip olan Huawei Watch D, Bluetooth kulaklıklara bağlanabiliyor ve iki değişik renkte elde edilebiliyor. Su geçirmeyen ve olağan nabız yanında EKG ölçümü de yapabilen ürün, işletmeye göre olağan kullanımda 7 günlük bir batarya ömrü getiriyor. Üründe 70 değişik sporun otomatik olarak tanındığı ve her etkinlik kaleminin kayıt altına alındığı da aktarılıyor.

Bütün olarak siyah ve gümüş olmak üzere iki değişik renk alternatifi sunulan model, 470 dolarlık bir yurt dışı maliyetine sahip. Ürünnam Türkiye maliyeti 470 dolar üzerinden bütün 9 bin TL‘ye yaklaşabilir.

Huawei Watch D yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.