GTA VI GTA 6 sızıntısı için Take-Two CEO ’su konuştu

02.01.2023
3
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
GTA VI GTA 6 sızıntısı için Take-Two CEO ’su konuştu

Etkin olarak geliştirme evresinde olan GTA VI GTA 6 oyunu için yaşanan büyük sızıntı hakkında Take-Two CEO‘su açıklama yaptı.

Kaçıranlar için GTA VI GTA 6 oyunu için geçtiğimiz aylarda büyük bir sızıntı yapıldı. Başta sahte olduğu varsayılan ancak daha sonra asıl olduğu ortaya çıkan sızıntı sonrasında birçok büyüme oldu. Örneğin İngiltere ’de sızıntı ile bağlantılı olduğu iddia edilen bir 17 yaşındaki genç tutuklandı. Geliştirici şirket Rockstar Games de bu sızıntı için suskun kalmamış ve bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada şirket, GTA 6 görüntülerinin kullandığı sistemlerden bkocamanına yapılan izinsiz giriş üzerinden elde edildiğini belirtmişti. Bu mevzuda ayrıntılı araştırmalara devam eden şirket, görüntülerin oldukça erken geliştirme safhasından geldiğini aktarmıştı.

Rockstar Games yaptığı açıklamada sızıntının projede bir gecikmeye neden olmayacağını ve çalışmalara olağan biçimde devam edeceklerini belirtmişti. Bu gidişatı Take-Two CEO‘su Strauss Zelnick de doğruladı. CEO, sızıntıların hayal kırıklığı yarattığını ancak bunların “geliştirme süreci veya benzeri mevzular üzerinde rastgele bir tesirinin olmayacağını” söyledi. Anlaşıldığı üzere yaşanan sızıntının firma içerisindeki geliştirme sürecine devasa tesiri olmadı.

Peki GTA VI hakkında neler biliyoruz? Reyin için geçtiğimiz aylarda Jason Schreier tarafından ehemmiyetli balakalar verildi. Firma içerisindeki çalışma civarında yapılan ehemmiyetli metamorfozlar ve pandemi sebebiyle geliştirme sürecinin bilave edilenden daha yavaş ilerlediği aktarılan oyunda, GTA tarihinde ilk kere oynanabilir bir Latin orijinli kadın şahsiyet olacak.

Söylendiği kadarıyla imalde Bonnie & Clyde efsanesinden esinlenilerek iki değişik ana şahsiyet olacak. Aralarında bir duygusal bağ olması bilave edilen kadın ve erken kişiliklerin çevresine kurulan aksiyon dolu senaryo, söylendiği kadarıyla Miami ve etrafında işlenecek.

Firma içerisinde “Projekt Americas” olarak geçtiği aktarılan imalde, devasa bir haritanın olduğu da aktarılıyor. Daha evvel ortaya atılan iddialara göre yeni reyin, öteki versiyonlardan değişik olarak zaman içinde genişleyebilir bir yapıda olacak.

Buna göre reyin dünyası çıkış sonrasında ilave edilecek yeni haritalar ile gitgide büyütülecek. Bu sefer özellikle çok fazla girilebilir iç mekân üzerine odaklandığı aktarılan şirket, GTA VI için resmi görüntüleri bütün anlamıyla hazır oldukları zaman paylaşacaklarını aktarıyor.”

Yeni oyunun çıkışı için 2025 senesini bilave etmek zorunda kalabiliriz. Şirketin çıkış için 2025 ’i kastettiği aktarılıyor ve bu birçok oyuncuyu üzüyor. Bu tarihin daha evvel mi belirlendiği yoksa sızıntı sonrasında mı seçildiği ise henüz doğrulanmış değil.

GTA VI GTA 6 ayrıntıları yanında bu da ilginizi çekebilir: L ’Oreal şirketinden 2023 ’te gelecek konutta saç boyama makineyi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.