Twitter, “Tweet düzenleme” altyapısını yurt dışında açtı

05.06.2023
10
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, “Tweet düzenleme” altyapısını yurt dışında açtı

Twitter, uzun zamandır etkin olarak test ettiği gönderim sonrası “Tweet Tertip Etme” özelliğini bugün yurt dışında etkin etti.

Twitter geçtiğimiz aylarda büyük bir sürpriz yapmış ve “Tweet Tertip Etme” altyapısı üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. İşte bu altyapı testlerin pozitif netice vermesi neticesinde bugün fiyatlı Twitter Blue üyeleri üzerinden Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda merkezli olarak açıldı. Yakında ABD ’de sunulacağı da duyurulan senelerdir beklenen özellik, Türkiye ’ye ne zaman gelecek henüz muhakkak değil. Türkiye ’de hali hazırda Blue azalığı bulunmuyor, bunun ne zaman değişeceği de ne yazık ki bilinmiyor.

Yeni yarıyılda Tweet üzerinde bir tertip etme yapıldığını net olarak gösterecek olan platform, atılan Tweet ’lerin atıldıktan 30 dakika içerisinde birden fazla defa tertip edilmesine imkân tanıyacak. Daha evvel bilindiği kadarıyla burada 30 dakikalık müddet dilimi içerisinde beş değişik tertip etmeye izin verilecek.

Twitter başka sitelere yerleştirilmiş Tweet ’ler üzerinde farklılık yapılırsa, bu farklılığı dolaysız olarak göstermeyecek. Başka Bir Deyişle Tweet ’lerde “otomatik aktüelleme” stilinde bir sistem olmayacak. Bunun yerine Tweet ’in altına “Bu Tweet ’in yeni bir versiyonu” var ihtarı ilave edilecek.

Site üstüne ekleme ayrıntıyı gerçekten anlamlı bir adım olarak görülüyor zira Tweet paylaşımları üzerine haber içerikleri kuruluyor. Şayet böyle bir adım atılmasaydı, çoğu gazeteci ya da editör Tweet ’leri yerleştirmek yerine mümkün farklılıklar için ekran görüntüsü almak zorunda kalacaktı.

The option to edit a Tweet is now available for Twitter Blue members in Canada, Australia, and New Zealand

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.