Netflix, interaktif balaka müsabakası hazırladı: Triviaverse

02.01.2023
17
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Netflix, interaktif balaka müsabakası hazırladı: Triviaverse

Dünyanın en büyük video platformu konumunda bulunan Netflix, bugün interaktif balaka müsabakası Triviaverse ile dikkat çekti.

Trivia üzerinden doğan Triviaverse için Netflix kendisi şunları aktardı: “Yeni bir interaktif balaka müsabakası tecrübeyi olan Triviaverse ile tanışın. Azami skor kazanır! Bilim, sanat, coğrafya ve daha aşırısı hakkında gelişigüzel ve süratli biçimde gelen balaka suallerini cevaplayarak bir dostunuza alan okuyun veya sırlı bir düşmanı yenin. Telefonunuzda, masaüstü bilgisayarınızda veya TV ’nizde oynayın.”

Bireylerin karşısına süratli balaka sualleri çıkaran ve belirlenen zaman içerisinde yanıt isteyen Triviaverse, ne yazık ki Türkçe dil yardımına sahip değil. Şimdilik yalnızca İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Korece ve Japonca dillerine destek veriliyor. Ancak bunun ileride çoğalması bilave ediliyor. İnteraktif müsabakaya buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix bu aralar reyin tarafına çok umursuyor. Hatta şirket kısa zaman evvel Spry Fox reyin şirketini satın alacağını duyurdu. Bu mevzuda işletmenin yaptığı resmî açıklama şöyle olmuştu: “Geçtiğimiz Kasım ayında Netflix ’te reyin oynama tecrübesini azalarımızın kullanımına sunmuştuk. Tanıtımımızın biltihapçı sene dönümüne yanaşırken Spry Fox ’un Netflix bünyesine katılan altıncı reyin stüdyosu olacağını duyurmanın coşkusunu yaşıyoruz. Spry Fox, neşeli ve özgün oyunlar geliştirmeye odaklanan mükâfatlı bir bağımsız stüdyo.

Stüdyonun reyin geliştiriciliği alanındaki benzersiz yaklaşımının yanı gizeme Triple Town, Alphabear ve Cozy Grove gibi oyunlarla tuttuğu başarı, beğenilen bir cinste daha yaratıcı gelişimimizi süratlendirmeye destekçi olacak. Bu iş birliği, Netflix ’in reyin fihristinin artan spektrumuna katkıda bulunarak herkese hitap edecek oyunlar sunmasına imkân sağlayacak.”

Netflix Triviaverse yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.