House of the Dragon için sezon finali yapıldı

30.11.2022
33
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
House of the Dragon için sezon finali yapıldı

Game of Thrones ile bağlantılı ses getirmeyi başaran House of the Dragon dizisi için sezon finali resmi olarak yapıldı.

Yüzüklerin Efendisi: Efor Yüzükleri sonrasında yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon için ilk sezon bugün resmi olarak sona erdi. Burada özellikle resmi olarak diyoruz zira sezon finali sızıntı yapıldığı için birçok birey tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde izlenmişti. Genel olarak izleyicileri tatmin eden bir sezon finali yapılan dizi, geçtiğimiz ay yapılan açıklamaya göre kesin olarak ikinci sezonuyla ekranlara gelecek. Dizinin şu an halen kaç sezon süreceği bilinmiyor ancak HBO ’nun büyük ses getiren diziyi en az 5 sezon devam ettireceği düşünülüyor. Bu dizi George R. R. Martin ’in Fire and Blood yapıtı üzerine kuruluyor. Bizleri ana Game of Thrones dizisinden çok daha daha önceki yarıyıla götüren içerik, Targaryen ailesine odaklanıyor.

Dizi hakkında geçtiğimiz hafta bir açıklama yayınlayan George R. R. Martin, içeriğin bu tempoda en az dört sezon sürmesi Sezon başı 10 bvefat üstünden gerektiğini belirtmişti. Ünlü yazar hikâyenin ancak dört sezonda bağlanabileceğini düşünüyor ve bu büyük de bir sürpriz olmuyor. House of the Dragon için geçtiğimiz sene de bazı açıklamalardan bulunan George R. R. Martin, gördüğü bazı bvefatlar ve görüntülerden aşırısıyla beğendiği aktarmıştı.

George R. R. Martin gelinen son noktada içeriği, diziyi idareyenleri ve oyuncuları oldukça beğeniyor. Dizi genel olarak izleyiciler arasında da hoşlanılıyor. İçerik üzerinde çalışan herkesi tebrik eden yazar, Game of Thrones âlemini HBO ile ortak çalışmalar yaparak ileride daha da büyük hale getirecektir.

Dizi Türkiye ’de beIN CONNECT tarafından yayınlanıyor. İşletme dikkat toplayan dizi için kendisi şu özeti geçiyor: “Hikayesine, Daenerys Targaryen ’in doğumundan 172 sene evvelini anlatarak başlayan “House of the Dragon”, Ejderhaların Dansı olarak da bilinen ve Westeros ’ta karar süren Targaryen Hanedanı aboneleri arasındaki iç savaşa odaklanıyor.

Geniş oyuncu kadrosunun en tanınan adı Matt Smith ’i Daemon Targaryen kişiliğiyle izlediğimiz dizide Paddy Considine, Rhys Ifans, Emma D ’Arcy, Olivia Cooke, Steve Toussaint, Eve Best, Milly Alcock, Emily Carey ve Fabien Frankel gibi adlar yer alıyor.”

House of the Dragon dizisi yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.