HTC imzalı “kompakt” bir Vive VR başlık yolda bulunuyor

21.03.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
HTC imzalı “kompakt” bir Vive VR başlık yolda bulunuyor

Yapılan üstü kapalı bir paylaşım üzerinden HTC imzalı “kompakt” bir Vive VR başlık modelinin yolda olduğu ortaya çıktı.

Twitter ’daki HTC Vive hesabı üzerinden kısa zaman evvel alttaki paylaşım geçildi. Bu paylaşım ve yolladığı basın bülteni üzerinden yukarıyada da dediğimiz üstü kapalı biçimde yeni bir başlığın müjdesini veren şirket, henüz yolda olan ürün hakkında ekstra bir bilgilendirme yapmadı. Yalnızca minik boyutlu olacağı aktarılan bu model, bu açıdan çok geniş bir kitleye hitap edebilir.

Günümüzde hali hazırda birçok sanal gerçeklik başlığı oldukça büyük yapıda ve bu kullanıcılar tarafına fazlasına tenkit etiliyor. Daha minik bir başlık, şayet maliyeti de uygun olursa pazarda daha fazla oranda dikkat çekebilir. Henüz belli değil ancak işletmenin yeni modeli eforunu harici bir kaynaktan alıyor olabilir. Elbette kendi harekât eforuna sahip bir çözüm de ihtimal dahilinde.

Go small or go home. pic.twitter.com/PUqqKn4V5E

— HTC VIVE @htcvive October 6, 2022

HTC bundan evvel bir metaverse gösterimi ile ses getirmişti. Bu alanda HTC tarafı da çalışmalar yapıyor zira metaverse dünyasına giriş için firmanın ürettiği gibi sanal gerçeklik başlıklarına gereksinim bulunuyor. Peki metaverse cihanları içinde bir gün nasıl geçecek? Burada şahıslar neler yapacak? Bunun cevabı HTC ’den gelen hemen alttaki videoda gösterilmişti:

Bu videoda fiziksel, sanal ve dijital dünyaların nasıl bir araya getirileceği gösteriliyor. Birçok şahsın güzeline gitmeyecek, birçok şahıs içinse her şeyi değiştirecek bu yeni yarıyıl, HTC tarafından “yeni hakikatlik” olarak nitelendiriliyor. Bu videoda geleceğe bir ön gösterim yaptıklarını belirten HTC, insanların birbirlerinden fiziksel olarak uzaklaşıp dijital olarak yakınlaşacakları yeni yarıyılı kendisi “VIVERSE” olarak isimlendiriyor.

HTC imzalı başlık yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.