iOS 16 ile gelen yeni batarya göstergesi, iOS 16.1 ile öteki iPhone ’lara da açılacak

28.11.2022
16
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iOS 16 ile gelen yeni batarya göstergesi, iOS 16.1 ile öteki iPhone ’lara da açılacak

Teknoloji devi Apple, kullanıma sunduğu iOS 16 işletim sistemiyle bazı kullanıcıları üzmüştü. Bu gidişat iOS 16.1 ile karşılama edilecek.

WWDC22 aktifliğinin en ehemmiyetli bülteni olan, tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi, sayfanın altında görebileceğiniz yardımlı tüm iPhone modelleri için geçtiğimiz günlerde indirilebilir hale geldi. Apple, bu yeni versiyon ile bazı iPhone kullanıcılarına batarya yüzdesini sayısal olarak dolaysız olarak gidişat çubuğunda gösterme imkânı tanındı. Burada “bazı” diyoruz zira bu basit imkân her iPhone ’a açılmadı. Gidişat çubuğundaki yeni batarya göstergesi, iOS 16 ’yı alan iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini modellerinde etkin edilmiyor. Bu iPhone ’ların sahipleri şu an batarya yüzdesini görmek için Teftiş Merkezi ’ni açmak vaziyetinde kalıyor.

İşte bu gidişat önümüzdeki haftalarda çıkacak iOS 16.1 aktüellemesi ile değişecek. Apple, yeni versiyon ile bazı bireylerin pek de beğenmediği bu yeni göstergeyi iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini modellerine de ilave edecek.

“iOS 16, iPhone ile yaşadığınız tecrübeyi dönüştürecek aktüellemeler sunan kapsamlı bir versiyon.” açıklamasını yapan Apple ’ın Yazılım Mühendisliğinden Mesul Başkan Takviyecisi Craig Federighi laflarını şöyle sürdürüyor:

“Kilit Ekranı ’nın görünümünü ve işleyişini, bu ekranı daha şahsi ve kullanışlı hale getiren coşku verici yeni özelliklerle tamamen yine tasarladık; aileler için iCloud Paylaşılan Resim Arşivi özelliğini sunduk; İletiler ve Mail uygulamalarına ilave ettiğimiz yeni özelliklerle irtibatı daha da basitleştirdik ve uslu teknolojilerden faydalanarak Canlı Metin ve Görsel Arama özelliklerinde yapılan aktüellemelerle büyüttük.” 

iOS 16 işletim sistemi birçok iPhone modeline fiyatsız olarak sevk edildi. Bu modeller Apple ’ın resmî açıklamasına göre bütün olarak şunlar:

-iPhone 13-iPhone 13 mini-iPhone 13 Pro-iPhone 13 Pro Max-iPhone 12-iPhone 12 mini-iPhone 12 Pro-iPhone 12 Pro Max-iPhone 11-iPhone 11 Pro-iPhone 11 Pro Max-iPhone XS-iPhone XS Max-iPhone XR-iPhone X-iPhone 8-iPhone 8 Plus-iPhone SE 2. nesil veya daha yeni modeller

iOS 16 ve iOS 16.1 ayrıntıları yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.