Twitter, “bahsetme” sisteminde faydalı bir güncellemeye gidiyor

22.06.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, “bahsetme” sisteminde faydalı bir güncellemeye gidiyor

Twitter, platformu daha kullanıcı arkadaşı bir hale getirmek ismine çalışmalarına devam ediyor. Bu sefer odak nokta bahsetme sistemi.

Kısa vakit evvel çok uzun zamandır bilave edilen “Tweet Tertip Etme” altyapısını kullanıma sunan Twitter, şu an belirli kullanıcılar arasında bir test hakikatleştiriyor. Bu testin artta da “bahsetme” altyapısını idaremek yer alıyor. Biliyorsunuz Twitter ’da kullanıcılar “@” işaretini kullanarak birbirlerinden bahsedebiliyor. Ancak bunu makûsa kullananlar bulunuyor ve bu sürece bir tertip etme yapılıyor. Yeni yarıyılda şirket kullanıcılara “bahsetme” mevzusunda tercih bahtı verecek.

Yakında herkes için faal edilmesi bilave edilen yeni yarıyılda istiyorsanız sizden bahsedilmesini engelleyebileceksiniz. İsterseniz herkes attığı Tweet ’ler içerisinde sizden bahsetmeye devam edebilecek, isterseniz de yalnızca takip ettiğiniz şahısların sizden bahsetmesine izin verebileceksiniz. Bu alternatifler ile süreci çok daha kullanışlı hale getirecek ve hakimiyeti bütün anlamıyla size bırakacak Twitter, böylelikle makûsa kullanımları ciddi biçimde azaltacak.

Twitter is working on letting you control who can mention you on Twitter pic.twitter.com/UemMCGcy70

— Jane Manchun Wong @wongmjane October 13, 2022

Twitter başka testler de yapıyor. Misalin şirket kullanıcıların başka şahısların Tweet ’lerini ekran görüntüsü alarak paylaşmasını eksiltmek istiyor. Tweet ’lerin ekran görüntüsü alınırsa bunu idrak eden uygulama, şahısların karşısına ekran görüntüsü alıp paylaşmak yerine Tweet ’in bağlantısı kopyala ya da dolaysız olarak takipçilerinle paylaş alternatiflerini çıkarıyor.

Zaman zaman çok viral olan Tweet ’lerin ekran görüntüleri tüm interneti kaplıyor. Bunlar bazen hakikat, bazen de sahte oluyor. Şirket platformun kullanıcı rakamını artırmak ve sahte Tweet ’leri bir nebze olsun eksiltmek ismine böyle bir yol izliyor. Ancak elbette bu adım ekran görüntüsü alınmasını yasaklamıyor. Şirket ileride bunu da yapabilir ancak bu kullanıcılara netlikle mani olmayacaktır.

Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.