Samsung Galaxy S23 serisi için Exynos 2300 ihtimali doğdu

15.02.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy S23 serisi için Exynos 2300 ihtimali doğdu

2023 ’şan başında gelecek Samsung Galaxy S23 acelesi için daha evvel yalnızca Snapdragon operasyoncuya sahip olacak deniyordu.

Üç değişik modelden oluşacak Samsung Galaxy S23 acelesi, gelen son balakalara göre bazı pazarlara Exynos operasyoncu ile götürülebilir. Bu bağlamda telefonlar birçok pazarda Snapdragon 8 Gen 2 ile satılabilir. Şayet son gelen rivayetler doğruysa telefonlar bazı pazarlara ise mümkün ismiyle Exynos 2300 operasyoncu ile çıkarılabilir. Bu gidişat geçmiş tecrübeler üzerinden negatif görünüyor. Zira Exynos ile Snapdragon harekâtçılar aynı telefon içerisinde olsa bile benzer performansı veremiyor. Yapılan testler, Snapdragon harekâtçılar için her zaman daha iyi neticeler gösteriyor.

Samsung Galaxy S23 acelesi, Galaxy S22 serisindeki coşturan seçimden dolayı Türkiye ’ye Snapdragon 8 Gen 2 operasyoncu ile gelebilir. Bazı pazarlardaki kullanıcılar ise Exynos 2300 operasyoncu üzerinden hayal kırıklığı yaşayabilir. Elbette bunun bütün tersi de olabilir. Samsung belki yeni mobil harekâtçısı ile Snapdragon seviyesinde bir performans sunabilir.

Galaxy S23 ailesi bundan evvel Galaxy S23 Ultra özelinde bazı kamera ayrıntıları ile ses getirmişti. Sağlam bir kaynaktan gelen bilgiye göre Galaxy S23 Ultra ’da kullanılacak 200 megapiksel kamera 1/1.3 inç boyutunda bir sensörü temel alacak. F1.7 diyafram bedeli ile desteklenecek sensörün, kaynaklara göre 0.6µm piksel boyutu bulunuyor.

Samsung ’un elinde şu an iki değişik 200 megapiksel kamera sensörü bulunuyor. Bu mevzuda ilk çözüm ISOCELL HP1 olmuştu. Bunun üstüne geçtiğimiz aylarda ISOCELL HP2 ismi sıçranarak ISOCELL HP3 dahil edildi.

Çıkan balakalar doğru çıkarsa Galaxy S23 Ultra ’da yalnızca Samsung telefonlara özel yeni bir 200 megapiksel sensöre ver verilecek. Bu yeni sensöre ISOCELL HP2 ismi verilebilir ya da çok daha değişik bir ad seçilebilir.

Samsung Galaxy S23 Ultra ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.