Human Horizons HiPhi Z; elektrik rekabetinde dikkat toplayacak modelin yapımı başladı

22.12.2022
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Human Horizons HiPhi Z; elektrik rekabetinde dikkat toplayacak modelin yapımı başladı

Yaz yarıyılında tanıtımını asıllaştırıla Human Horizons HiPhi Z için Çin ’deki fabrikadan ilk yapım modelleri banttan indirildi.

Uzay gemilerini uslara getiren tasarım çizgileriyle ismini 2019 ’da duyurmaya başlayan Çinli Human Horizons, ikinci modeli olan HiPhi Z için yapım sürecini resmi olarak başlattı. İlk misalleri 20 Aralık ’ta banttan indirilen model, 2023 senesinin en merak edilen elektriklilerinden biri olacak.e X ’in SUV zindeleri sonrası oranla daha binek sürüş zindeleriyle aileye ilave edilen Human Horizons HiPhi Z, şimdiden yeni nesil tekerlekli uzay gemisi olarak anılmaya başlanmış vaziyette. İlk teslimatları Ocak 2023 haysiyetiyle hakikatleştirilecek olan modelin Çin ’deki başlangıç maliyeti 87.400 dolar seviyesinde. Üst versiyonlarla beraber sayı 90.300 dolara kadar ulaşabiliyor.

Human Horizons HiPhi Z teknik özellikleri

Altyapısında 120 kWh kapasiteli pil konumlandırılan model, tek veya çift elektrik motorlu kombinasyonlarla seçim edilebiliyor. Tek elektrik motorlu biçimde 300 at efor ve 410 Nm torka sahip olacak HiPhi Z ’de çift elektrik motoruyla beraber sayılar 600 at efor ve 820 Nm tork seviyesine kadar ulaşabiliyor. En iyi noktada 0 ’dan 100 ’e süratlenmesini 3,8 saniyede bitirebilen HiPhi Z için erim tarafındaki zirve ise 705 km olarak veriliyor.

5.036 milimetrelik uzunluk kıymetiyle hipotez edebileceğiniz üzere pek de küçük bir araba olmayan HiPhi Z için markanın dönüş çapı odağında ekstra mesai tüketmiş olması da dikkatimizi çekti. Arka tekerlekten manevra maharetiyle gelen model, ön kısımda da yapılan çalışmalarla hatchback modelleri aratmayacak dönüş çapı iddiası taşıyor. Bu da şehir içi kullanım için kuşkusuz hayati bir nokta. Birliktesi en üst seviye özerk sürüş takviyelerini getiren arabada, özellikle uzun yol asistanlarıyla gelecekten iletiler almak olası. Ek olarak uzaktan park teknolojisini de barındıran HiPhi Z ’de lidar, radar ve kameraların yanında 34 adet sensör konumlandırılıyor. Çin ’de 89.000 dolarlık başlangıç maliyetiyle satışa sunulacak olan modelin yaftayı 129.000 dolara kadar yükselebiliyor.

Alakalı video

Yeni Renault Austral

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.