Tesla Model 3 için yeni bir versiyon geliştiriliyor

29.11.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tesla Model 3 için yeni bir versiyon geliştiriliyor

Tesla ’nın elektrikli otomobil ailesindeki en ucuz alternatifi olan Tesla Model 3 için yeni bir versiyon geliştiriliyor.

Birden fazla kaynağın doğruladığı balakalara göre dev elektrikli otomobil üreticisi Model 3 ’ü yenilemek ismine “Highland” kod aldı bir taşıt üzerinde çalışıyor. Bu yeni Tesla Model 3 versiyonunun yaşam alanında mevcut versiyondan daha az parça olacağı, dış tasarımında da aktüellemeye gidileceği aktarılıyor. Parça azaltımını nasıl yapacağı henüz bütün olarak bilinmeyen zira Model 3 ’ü hali hazırda oldukça sade bir yaşam alanı ile hazırlayan Tesla, kaynaklara göre bu taşıt ile maliyetleri eksiltmek istiyor.

Taşıt için efor mevzusunda çoğalışa gidebileceği ya da bütün tersi bir aktüelleme yapabileceği aktarılan Tesla, çok sattığı beş senelik taşıtının yeni versiyonunu yeniden 35-40 bin dolar arasında bir başlangıç maliyeti pazara sunabilir. Taşıt üzerindeki maliyet azaltımı yüksek olasılıkla harcayıcılara yansımayacak, 35 bin doların altında bir Model acelesi taşıt ancak daha sonraki senelerde karşımıza çıkacak. Şirketin daha minik ve ucuz bir elektrikli üzerinde çalıştığı uzun zamandır duyuluyor.

Kaçıranlar için Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited adlı firma üzerinden uzun zamandır Türkiye ’de işleme başlamaya hazırlanıyor. Tesla Türkiye harekâtının başında Kemal Geçer yer alıyor ve satışta olan “Model” acelesi birçok otomobilin resmen Türkiye ’ye getirileceği biliniyor. Şirket ayrıca bu taşıtlar için Türkiye ’de süratli şarj istasyonları da kuruyor ve bu mevzuda bir “İş Geliştirme Lideri” arayışına girmiş durumda.

Tesla ’nın Türkiye harekâtı hakkında uzun zaman evvel Kemal Geçer bir açıklama yapmış ve süreç için “Tesla süratinde sürüyor” demişti. Uzun zamandır bu mevzuda suskun kalan Geçer ’in bu açıklaması bütün olarak şöyle olmuştu: “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla süratinde devam etmekte. Tanıtıma kadar hiçbir etkin satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla ürün ve servisleri yalnızca kendi mağazalarımızda ve kendi websitesimizde sunulacaktır.”

Yeni Tesla Model 3 yanında bu da alakanızı çekebilir: Ferrari ’nin soluk kesen otomobili

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.