Togg tarafından için esrarengiz duran yeni marka tescilleri alındı

06.12.2022
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Togg tarafından için esrarengiz duran yeni marka tescilleri alındı

Togg tarafından bugün için esrarengiz duran yeni marka tescilleri alındı. Bu markalar gelecekte hayata geçecek projeler için kayıtlanıyor.

Togg, resmi Türk Tescil sitesinde görüldüğü kadarıyla “go.more”, “dahafazla.kazan”, “trumore.earn”, “dahafazla.geliştir”, “play.more”, “trumore.go”, “trumore”, “dahafazla.gez”, “dahaçok.eğlen”, “scale.more”, “earn.more”, “dahaçok.kazan”, “dahaçok.gez”, “dahafazla.eğlen”, “trumore.eğlen”, “trumore.geliştir”, “trumore.play”, “dahaçok.geliştir”, “trumore.scale”, “trumore.kazan”, “trumore.büyü”, “trumore.gez” ve “dahafazla.büyü” gibi marka tescilleri aldı. Bunların şimdilik bütün olarak neye işaret ettiği bilinmiyor ancak işletme otomobillerini bir “uslu makine” olarak belirliyor. Sektörde fark yaratmak ismine yeni nesil teknolojilere çok fazla umursayan Togg, projenin başından bu yana blok zinciri ve kripto para tarafına da odaklanıyor. Bazı marka kayıtlarının işaret ettiği kadarıyla taşıtlar ile yapılacak yolculukları puan kazanılabilir hale getirmeyi düşünen firma, bu taraftaki tasarıları yakında detaylandıracaktır.

Daha evvel alınan marka kayıtları, Togg imzalı adına da işaret ediyor olabilir. Geçtiğimiz ay konuşan firma CEO ’suna göre Togg ’un ilk vasıtasında çok özel bir ad olmayacak. Karakaş bu mevzuda “harf ve sayılardan oluşan bir ad seçeceğiz” açıklamasını yapıyor. Togg ’un aldığı tescillere bakılırsa ilk modelin ismi “Tg 1”, “Mod 1” ya da “#1” gibi adlardan bkocamanına sahip olabilir.

Togg C-SUV için bundan evvel Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamalar ses getirmişti. Bakan taşıtın satışı ile ilgili olarak en son şunları aktarmıştı: “Hazine ve Sanayi bakanlıklarımız ve alakalı müesseseler, beşli güreşçinin ortaya koyduğu performansa destek vermek için her türlü adımı attı. Biz kamuda da bu taşıtların kullanımıyla alakalı Devlet Malzeme Büroyu Devlet Malzeme Ofisi ile burayı ilişkilendirdik, alım garantisi yaptık.

Türkiye ’de yerli taşıtı kullanmak istiyoruz. Yabancı marka vasıtaları koyup, ‘Nureddin Nebati ’ye bu yetki verildi, 500 taşıt alınacak ’ diyenler hangi taşıtı alacağımızı çok iyi biliyorlar. Biz Togg ’u alacağız. En başta bakanlarımız olmak üzere, tüm üst düzey yetkililere yollayarak bu taşıtların Türkiye sathında yayılmasını sağlayacağız.

Togg C-SUV hakkında bilinmesi gereken değişik tüm detaylara dolaysız olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Togg detayları yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.