Tumblr platformuna Türkiye ’de ulaşım maniyi getirildi

23.12.2022
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Tumblr platformuna Türkiye ’de ulaşım maniyi getirildi

Bugün ortaya çıktığı kadarıyla Tumblr platformuna Türkiye ’de ulaşım maniyi getirildi. Yasak Kuşadası Barış Ceza Dominantlığı ’nden geliyor.

Sosyal medya platformu Tumblr, burada yer alan habere göre Kuşadası Barış Ceza Egemenliğinin 9 Kasım 2022 tarih ve 2022/3144 rakamlı kararıyla ulaşıma yasaklandı. Tumblr, geçtiğimiz yarıyılda 4 Kasım ’da 2018 ’den beri devam eden bir yasağı kaldırarak platformda üryan içeriklere izin verileceğini açıklamıştı. Dolaysız olarak bunun üstüne gelen ceza, çok fazla da sürpriz olmadı. 12 Kasım 17:32 itibarıyla bazı internet ulaşım sağlayıcılarının uygulamaya almadığı ceza, yüksek olasılıkla gün bitmeden geniş çaplı olarak devreye alınacaktır.

Tumblr kendisi şu enteresan açıklamalar ile tanıtıyor: “Bütün bir ‘gıcık site ’ etrafı. Abuk subuk gönderilerin, seviyeli münakaşaların yeri. Yeri kazanç, ikisi aynı anda da olur. Tanıdığın bildiğin en rengarenk insanları düşün. Burası öyle bir yer. Pak duyguların yeri… Haylazca fikirler yuvası…Influencer ’lar mı dedin? Onların burada işi yok. Burası senin yerin.

Keşfettiğin her video, yine blogladığın her alıntı, itinayla seçtiğin her yafta, saklı saklı bakıp mest olduğun her şelale GIF ’i… hepsi senin neşesine göre. Bu senin serüvenin. Biz sizlerin alana getirdiği ve getirmeye devam ettiği bir haritayız, o kadar. Yuvana güzel geldin. Bildiğini okuyanların arasına güzel geldin. İçinden geldiğince takıl.”

Tumblr yasağı yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.