Volvo en ulaşılabilir modeli için hazırlıklara başladı

23.01.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Volvo en ulaşılabilir modeli için hazırlıklara başladı

EX90 ile yeni yarıyıldaki amiralini lanse eden Volvo cephesindeki yeni öncelik ailenin girişinde konumlanacak kompakt bir crossover.

Elektrifikasyon sürecinde ürün gamına yeni adlar ilave ederek yeni kitlelere de ulaşmak isteyen Volvo, C40 sonrasında kompakt segmente olan alakasını artırma mevzusunda kararlı. XC40 Recharge ile başlayan elektrikli rekabete ilk adımda beklenen karşılığı alan İsveçli üretici, kısa müddet evvel lanse ettiği EX90 ile de yeni yarıyıldaki amiralini de tüm dünyaya göstermiş oldu. Tasarımın yanında pek çok noktasıyla kendinden sonra gelecekler için referans kaliteyi taşıyan EX90 sonrasında Volvo ’nun giriş seviyesinde saldırısı bekleniyor. XC40 ve C40 gibi modellerin altında konumlanacak olan modelin seri yapımda EX30 ismiyle kullanıcılara sunulması tasarlanıyor.

Volvo EX30 genç nesli hedefleyecek

Geely ortaklığıyla geliştirilen SEA platformu üzerine inşa edilecek olan Volvo EX30 ile beraber markanın çok net bir kullanıcı kitle gayeyi olduğunu söylemek muhtemel. 90 ’lar ve 2000 ’lerin başında doğan ve yeni vasıta sahibi olacak genç bir kitleyi amaçladıklarını ifade eden CEO Jim Rowan, maliyet konusunu ulaşılabilirliğe çok ciddi mesai tükettiklerini de ifade etti. Taşıtın içerisinde tenden uzak ve sürdürülebilir malzeme kullanımını maksimum yakalayacak olan Volvo, bu noktada abonelik odağında sunulacak hizmetleri de ön tasarıya çıkartıyor.

Smart ’in yeni modellerinde de kullanılan altyapının oldukça geniş bir motor ve hüneri de bu noktada marka için avantaj olacak. Son olarak Smart #1 ’de kullanılan kombinasyonda, 66 kWh kapasiteli bir birimle 440 kmyi bulan erim taahhüdü dikkat toplamıştı. EX30 için daha kompakt bir pil kutusuyla 250-330 km aralığında sunulabilecek erim devingenleri, maliyetin ulaşılabilirliği ve günlük kullanım gereksinimleri odağında temennilere yanıt verebilir.

İlgili video
Polestar 3

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.