Instagram, platform için iki farklı yeniliğin duyurusunu yaptı

02.01.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Instagram, platform için iki farklı yeniliğin duyurusunu yaptı

Meta ’nın en önemli platformları arasında yer alan Instagram için bugün iki farklı yeniliğin resmi duyurusu yapıldı.

Bu duyuruları sık sık karşımıza çıkan Instagram ’ın başındaki isim Adam Mosseri gerçekleştirdi. Aşağıdaki paylaşımda video olarak da izleyebileceğiniz yeniliklerin ilki, içerik zamanlama desteği oldu. Bu çok uzun zamandır beklenen ve geç kaldığı Mosseri tarafından da kabul edilen özellik, en sonunda herkes için aktif ediliyor. Bu sayede Instagram içerisinde daha sonra otomatik olarak yayınlanacak şekilde içerik konulabilecek. Burada 75 gün sonrasına kadar fotoğraf ve video zamanlanabilecek.

Bu arada firma Instagram ’ın internet tarayıcıları üzerinden web erişilen sürümünü de güncellediklerini belirtiyor. Birçok kullanıcıda 1-2 haftadır açık olan ancak artık herkese gelen yeni arayüz tasarımı, çok daha modern görünüyor. Yeni tasarımda tüm önemli menüler solda toplanıyor, uygulamadaki hemen her özellik kullanıcılara sunuluyor.

🎉 New Features 🎉

Some “finally features” that I think you ’re going to be excited about…

– Schedule Posts (coming soon)
– IG Web Updates pic.twitter.com/5tyMxWh1n8

— Adam Mosseri (@mosseri) November 8, 2022

Bunda önce de bir NFT adımı atılmıştı. Türkçe karşılığı Nitelikli Fikri Tapu olarak belirlenen NFT şu an patlama yaptığı dönemden çok ama çok uzakta bulunuyor. Buna rağmen Instagram sonrasında bir adım atan Facebook, platformda belirli kişiler için NFT dönemini başlatmıştı. Süreci deneyebilen kullanıcılar, platformda satın aldıkları ya da ürettikleri NFT ’leri detaylarıyla beraber paylaşabilir hale geldi. Sürece ciddi şekilde geç kalan firma, kullanıcıların direkt olarak Instagram ve Facebook üzerinden NFT satarak para kazanmasını da istiyordu.

İşte bu konuda çalışmalar tamamlandı ve Instagram ’a direkt olarak uygulama içerisinde NFT satma desteği getirildi. Halen sadece ABD ’deki belirli içerik üreticilerin kullanabildiği altyapı, yeni bir gelir kapısı anlamına geliyor ancak çok da dikkat çekebilecek gibi görünmüyor. 2024 ’e kadar NFT satışlarından komisyon almayacağını aktaran Meta, süreci ileride Facebook için de aktif edecektir.

Yeni Instagram özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.