Instagram, Reels üzerinden para kazandırma testleri yapıyor

06.04.2023
18
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Instagram, Reels üzerinden para kazandırma testleri yapıyor

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından Instagram, değişik testlere etkin olarak devam ediyor. Yeni bir test daha gündemde.

İlk olarak uygulamaların beta versiyonlarını inceleyen Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarıldığı kadarıyla Instagram, “para kazanma” odaklı yeni bir test daha yapıyor. Bu testin artta “Gifts” ismi altında yolda olan bir özellik yer alıyor ve şimdilik yalnızca işletme içerisinde sınamalar yapılıyor. Bu özellik, ortaya çıktığı kadarıyla içerik üreticilerin Reels ’ler üzerinden para kazanmasına odaklanıyor. Reels ’ler için geliştirilen bir bahşiş taşıtı olarak belirlene Gifts özelliği, şimdilik bir hayli kilit ayrıntıdan yoksun ancak dikkat toplayacak gibi görünüyor.

TikTok ’un tesiriyle Reels ’lere çok umursayan şirket, şahısların daha fazla Reels üretmesi için içeriklerden kazanç etmesini istiyor ve bunun için ileride başka yolların da karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Reels ’ler ile şimdilik beklendiği yüksek zaferden uzakta olan Instagram, bütün olarak kabul etmiyor olsa da platformu TikTok karşısında yaşamda kalabilmek ismine kısa videolara odaklıyor.

Şirket bundan evvel yeni bir özelliği resmi olarak doğrulamıştı. TechCrunch ’a kısa müddet evvel bir açıklama yapan Instagram, platformda Twitter ’daki “retweet” eşi tekerrür paylaşım altyapısını test etmeye başlayacaklarını belirtti. “Repost” olarak geçen özellik, şahısların başkaları tarafından yapılan içerik paylaşımlarını kendi akışlarında tekerrür paylaşmasına imkân tanıyacak.

E-Ticaret tarafında çok ses getiren cayma hakkı tertip etmesi ertelendi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.