Apple, App Store ’daki reklamların sayısını artırıyor

10.05.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Apple, App Store ’daki reklamların sayısını artırıyor

Teknoloji devi Apple, uygulama marketi App Store içerisindeki reklam rakamını artırma mevzusunda tarihi vermiş vaziyette.

Apple, App Store ’dan daha fazla kazanç elde etmek ve geliştiricilerin uygulamalarını öne çıkarma mevzusunda değişik olanaklar yaratmak ismine geçtiğimiz aylarda yeni bir adımın bültenini geçmişti. Bu adım kapsamında da uygulama marketine yeni reklamların geleceği duyurulmuştu. Bugün bir açıklama daha geçen Apple, daha evvel balakası verilen bu reklamların önümüzdeki hafta kullanıcıların karşısına çıkmayacağı başlayacağını açıkladı.

Şimdiye kadar reklamları arama esasında sunan Apple, yeni yarıyılda uygulama sayfalarının en altında başka uygulamaların reklamlarını yerleştirmeye başlayacak.  İşletme aynı zamanda market açıldığı zaman karşımıza çıkan “Bugün” kısmına da uygulama reklamları almaya başlayacak.

Reklamların altına “reklam” olduğunu mavi renkli bir logo ile sarih olarak belirtecek işletme, daha evvel yaptığı açıklamada reklamların geliştiricilere büyük katkı sağladığını belirtmişti. Bu reklamlar kullanıcı özelinde çok tepki sürükleyecek gibi görünmüyor zira keşif sürecine takviyeci oluyor.

Apple App Store ’un yeni reklamları önümüzdeki hafta Türkiye merkezli olarak da kullanılmaya başlanacak. Burada küresel bir çıkış yapacak teknoloji devi, yeni yarıyılı yalnızca Çin merkezli olarak uygulamayacaklarını belirtiyor. Bunun sebebi bütün olarak açıklanmıyor.

Apple App Store odaklı reklam adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.