iOS 16 ile beraber iOS 15.7 güncellemesi de çıktı

23.02.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iOS 16 ile beraber iOS 15.7 güncellemesi de çıktı

iOS 16 işletim sistemi ile bir sürpriz yapıldı ve iOS 15.7 aktüellemesi de sevk edildi. iPadOS 15.7 de çıktı.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi ile garip bir adım atan Apple, yeni versiyona hemen geçmeyi düşünmeyenler ya da geçemeyenler için iOS 15.7 ve aynı zamanda iPad ’lere özel iPadOS 15.7 aktüellemelerini gönderdi. Bu aktüellemeler ile varsayım edebileceğiniz üzere rastgele bir yenilik sunulmadı. Apple yeni aktüellemeler ile yalnızca kritik olduğu düşünülen güvenlik sarihlerini kapattı. İşletme buna ek olarak yeniden güvenlik sarihlerini kapatan macOS Monterey 12.6 aktüellemesini de indirmeye sundu. Bir sonraki macOS versiyonu olan macOS Ventura ise önümüzdeki ay içerisinde elde edilebilir olacak. Aynı biçimde iPadOS 16 versiyonu da önümüzdeki ay indirmeye açılacak.

“iOS 16, iPhone ile yaşadığınız tecrübeyi dönüştürecek aktüellemeler sunan kapsamlı bir versiyon.” açıklamasını yapan Apple ’ın Yazılım Mühendisliğinden Mesul Başkan Takviyecisi Craig Federighi laflarını şöyle sürdürüyor:

“Kilit Ekranı ’nın görünümünü ve işleyişini, bu ekranı daha şahsi ve kullanışlı hale getiren coşku verici yeni özelliklerle tamamen yine tasarladık; aileler için iCloud Paylaşılan Resim Arşivi özelliğini sunduk; İletiler ve Mail uygulamalarına ilave ettiğimiz yeni özelliklerle irtibatı daha da kolaylaştırdık ve uslu teknolojilerden faydalanarak Canlı Metin ve Görsel Arama özelliklerinde yapılan aktüellemelerle büyüttük.” 

iOS 16 işletim sisteminin desteklediği iPhone modelleri Apple ’ın resmî açıklamasına göre bütün olarak şunlar:

-iPhone 13-iPhone 13 mini-iPhone 13 Pro-iPhone 13 Pro Max-iPhone 12-iPhone 12 mini-iPhone 12 Pro-iPhone 12 Pro Max-iPhone 11-iPhone 11 Pro-iPhone 11 Pro Max-iPhone XS-iPhone XS Max-iPhone XR-iPhone X-iPhone 8-iPhone 8 Plus-iPhone SE 2. nesil veya daha yeni modeller

iOS 16 için Apple ’ın hazırladığı özel sayfaya buradan ulaşabilir, tüm özelliklere göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.