iPhone 14 ve 14 Plus ’ın arka camları çıkarılabilir yapıda

10.04.2023
7
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
iPhone 14 ve 14 Plus ’ın arka camları çıkarılabilir yapıda

iPhone 14 ’lerin alt seviye modelleri iPhone 14 ve 14 Plus için arka sırçanın çıkarılabilir olduğu ortaya çıktı.

Yapılan analizlere göre iPhone 14 ve 14 Plus ’ın arttaki sırça, daha kolay bir tamir süreci için çıkarılabiliyor. Bu sayede arka sırça kırıldığı zaman değiştirmek için ekranın çıkarılmasına, başka bir deyişle işlerin daha karışık hale getirilmesine gerek kalmıyor. Telefonun içine arka sırça çıkarıldıktan sonra rahatlıkla ulaşılabiliyor. Bu açıdan hoş bir adım atan Apple, aynı ayrıntıyı yüksek olasılıkla 14 Pro ve 14 Pro Max için sunmuyor ancak henüz bu mevzuda bir doğrulama gelmiyor.

14 ve 14 Plus ’ın bu yapısı, yüksek olasılıkla telefonlar için büyük bir üçüncü parti arka sırça pazarı oluşturacak. Büyük ihtimalle telefonlar için yakında çok rakamda enteresan tasarımlara sahip arka sırça alternatifleri satılmaya başlanacak.

The iPhone 14 and iPhone 14 Plus need to be disassembled from the back cover. No need to dismantle the screen. Be careful anekdot to break it. pic.twitter.com/DSRw2H8PV3

— DuanRui @duanrui1205 September 15, 2022

Telefonlar hakkında genel olarak Apple ’dan şu açıklamalar geliyor: “Alıcılarımız iPhone ’larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile değişik tüm iPhone ’lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi resimlerini ve videolarını sürüklemelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı gizeme Hep Sarih ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Dayanakçısı Greg Joswiak laflarını şöyle sürdürdü:

“Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok lüzum dinledikleri anda dayanakçı olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca olağanüstü güçlü ve tesirli A16 Bionic yonga ve tüm gün süren batarya ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

“Alıcılarımız her gün tüm işleri için iPhone ’a güveniyor. iPhone 14 ve 14 Plus ile çığır açıcı yeni teknolojiler ve ehemmiyetli güvenlik özellikleri geliyor. 14 Plus ’taki yeni ve daha büyük 6.7 inç ekran sayesinde kullanıcılar internette dolaşırken ekranlarında daha fazla içerikten yararlanabilecek, hatta daha fazla metin görüntüleyebilecek.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Dayanakçısı Greg Joswiak laflarına şöyle devam etti:

“İki telefonda da loş ışık performansında büyük bir büyüme sağlayan güçlü ve yeni Ana kamera, 5G ve eSIM ile gelişmiş bağlantı özellikleri ve batarya ömrünü daha da iyileştiren A15 Bionic yonganın fantastik performansı bulunuyor. Bütün bu özellikler iOS 16 ile sıkı bir entegrasyon sağlayarak iPhone ’u her zamankinden daha bırakılmaz hale getiriyor.”  

iPhone 14 çabuksu yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.